Законотворці планують установити, що істотні умови договорів про закупівлю робіт чи послуг з поточного ремонту можуть змінюватись у додаткових випадках

Ганна Довгая
1097
14 Листопада 2022
Законотворці планують установити, що істотні умови договорів про закупівлю робіт чи послуг з поточного ремонту можуть змінюватись у додаткових випадках
1097
14 Листопада 2022

На офіційному сайті Верховної Ради України оприлюднено проєкт Закону про внесення зміни до розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення умов для виконання договорів про закупівлю робіт та послуг (№ 8202 від 11.11.2022) (далі — Проєкт № 8202).

Що планується змінити? Зобразимо в таблиці:

Чинна редакція нормативно-правового акта

Редакція з урахуванням пропозицій Проєкту № 8202

3-7. Установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.

3-8. Установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника

Норма відсутня

3-7. Установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.

3-8. Установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника.

3-9. Установити, що істотні умови договору про закупівлю, укладеного до введення воєнного стану або в період дії правового режиму воєнного стану в Україні, можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених частиною п’ятою статті 41 цього Закону, у випадку:

1) збільшення ціни договору про закупівлю робіт  (без зміни обсягів робіт та без зміни  їх  якості)  за результатами   коригування  та перезатвердження проекту будівництва в установленому законодавством порядку, яке має бути документально підтверджене експертною організацією, що має право на проведення експертизи проекту будівництва відповідно до законодавства,  у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни та не раніше ніж через шість місяців з моменту підписання договору про закупівлю;

2) збільшення ціни договору про закупівлю послуг з поточного ремонту  (без зміни обсягів таких послуг та без зміни  їх  якості), яка  має бути  документально підтверджена замовником експертною організацією, що має право на проведення експертизи проекту будівництва відповідно до законодавства, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни та не раніше ніж через шість місяців з моменту підписання договору про закупівлю;

3) зміни чи встановлення порядку зміни ціни в договорі про закупівлю для випадків, передбачених пунктами 9 та 10 частини п’ятої статті 41 цього Закону.

Чим обумовлені зазначені зміни? У пояснювальній записці до Проєкту № 8202, зокрема, зазначено, що внесення запропонованих змін дозволить уникнути ризиків невиконання укладених договорів підряду. Норми законопроєкту створять можливість сторонам договору обґрунтовано та за взаємною згодою змінити ціну договору про закупівлю, що укладений до або під час дії правового режиму воєнного стану, після проходження повторної експертизи.

У разі необхідності користуйтесь примірним договором підряду в капітальному будівництві чи примірним договором підряду на будівництво (капітальний ремонт, реконструкцію) автомобільної дороги.

Також багато корисних інфографіків ви обов’язково знайдете на цьому порталі, просто натиснувши на банер, який розміщений на головній сторінці:

Проєкти НПА

Саме тут закупівельна спільнота дізнається про зміни в нормативно-правових актах, які стосуються публічних закупівель та які плануються до затвердження Урядом.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО