Як зазначати термін дії договору за Постановою № 169 у реєстрі бюджетних зобов’язань

Редакція
2461
9 Червня 2022
Як зазначати термін дії договору за Постановою № 169 у реєстрі бюджетних зобов’язань
2461
9 Червня 2022

Для ефективного проведення закупівель та постачання товарів, робіт та послуг без затримок під час воєнного стану замовники можуть використовувати постанову Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169).

Водночас переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників / державних замовників, що здійснюють такі закупівлі. Якщо у вас досі немає прикладу переліку, користуйтеся зразком такого документа за посиланням. Якщо у вас є перелік, але виникла додаткова потреба в умовах воєнного часу, рекомендуємо внести зміни до наявного наказу. Користуйтесь прикладом наказу про внесення змін до переліку та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг.

При плануванні закупівель під час воєнного стану замовникам варто враховувати вимоги Порядку № 590 щодо черговості проведення платежів. При укладанні договорів згідно з Постановою № 169 замовник повинен виконувати вимоги цієї постанови в частині термінів дії таких договорів. Детальніше читайте у матеріалах «Реєстрація бюджетних зобов’язань: вимоги щодо заповнення підтвердних документів залежно від особливостей здійснення публічної закупівлі» та «Реєстрація бюджетних зобов’язань: які підтвердні документи потрібно надати до органів Казначейства?».

Під час реєстрації бюджетних зобов’язань за договором, укладеним за Постановою № 169, замовник у підтвердних документах повинен зазначати терміни дії такого договору. У Реєстрі зазначається окремими колонками дата документа, тобто дата укладення договору про закупівлю, та строк дії договору.

Наведемо зразок реєстру бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, який подається до органів Казначейства на виконання Порядку № 309, при цьому заповнення Реєстру бюджетних зобов’язань є примірним, не є обов’язковим для застосування, а наведено лише для прикладу (див. Таблицю).

Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів
від 07 червня 2022 року № 17 (наприклад)

Дані бюджетних зобов’язань 

Як бачимо, у Реєстрі бюджетних зобов’язань зазначається окремими колонками дата документа, тобто дата укладення договору про закупівлю, та строк дії договору.

Звертаємо увагу замовника: навіть якщо у договорі передбачено застосування частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України та його дія застосовується до відносин, які виникли між сторонами до його укладення, наприклад з 01.06.2022, то в Реєстрі початок дії договору про закупівлю зазначається з дати його підписання (якщо згідно з вищезазначеним прикладом, то з 07.06.2022).

У колонці «Дані бюджетного зобов’язання: інформація про закупівлю» код закупівлі не зазначається, а проставляється «00», тому що договір укладено відповідно до норм Постанови № 169, тобто без використання ЕСЗ.

Висновок: при реєстрації бюджетних зобов’язань за договором, укладеним за Постановою № 169, замовникам у підтвердних документах потрібно зазначати терміни дії такого договору. Якщо в договорі передбачено застосування частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України та його дія застосовується до відносин, які виникли між сторонами до його укладення, то в Реєстрі початок дії договору про закупівлю зазначається з дати його підписання.

Також користуйтесь Переліком черговості оплат Казначейством:

Є бажання відволіктися, але з користю? Зроби це разом з тестами на порталі Радника! Група компаній «Радник» розробила цікаві тести, зокрема й щодо закупівель у період воєнного стану, які будуть корисні як учасникам, так і замовникам сфери закупівель. Дізнайся більше та переконайся у своїх знаннях із закупівель!

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО