Як відомо, під час війни Державна аудиторська служба України (далі — ДАСУ / Держаудитслужба) та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель шляхом проведення моніторингу процедур закупівель (детальніше саме про це — у статті «Держаудитслужба про перевірки закупівель у період воєнного стану» та листі від 22.04.2022 № 001200-16/2898-2022). Група компаній «Радник» аналізує практику моніторингу та пропонує до вашої уваги найсвіжіші висновки Держаудитслужби. Сьогодні розглянемо висновок ДАСУ, опублікований 02.05.2022 щодо порушення строків оприлюднення.
Порушення виявлені
Моніторинг № UA-M-2022-04-20-000039, оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2021-09-21-010261-b
Після аналізу оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору та змін до договору встановлено порушення пункту 11 частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) (замовник самостійно та безоплатно оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 41 цього Закону, — протягом трьох робочих днів з дня внесення змін).
Так, після аналізу внесення змін до договору про закупівлю, укладеного за результатами торгів від 03.11.2021 № 235, встановлено, що повідомлення про внесення змін до істотних умов договору про закупівлю щодо покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, оприлюднено 12.11.2021, тоді як додаткову угоду № 2 укладено 03.11.2021.
Окрім цього, замовником на порушення частини п’ятої статті 8 Закону не надано пояснення (інформації) на запит Держаудитслужби від 20.04.2022 та від 21.04.2022.
Висновок про наявність або відсутність порушень:
- встановлено порушення пункту 11 частини 1 статті 10 Закону;
- порушення частини 5 статті 8 Закону (не надано пояснення (інформації) на запит Держаудитслужби).
Зобов’язання щодо усунення порушення
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ДАСУ зобов’язує дотримуватися вимог законодавства у сфері закупівель, зокрема щодо своєчасності оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору (пункту 11 частини 1 статті 10 Закону) та надання інформації на запит Держаудитслужби (частини 5 статті 8 Закону) та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію, що свідчить про вжиття таких заходів.
Коментар
Як бачимо, наразі Держаудитслужба встановила порушення пункту 11 частини 1 статті 10 Закону, згідно з яким замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору протягом трьох робочих днів з дня внесення змін. У нашому випадку замовник уклав додаткову угоду до договору про закупівлю 03.11.2021, а оприлюднив лише 12.11.2021, а не протягом трьох робочих днів.
Нагадаємо, що уповноважена, службова (посадова) особа замовника може отримати штраф у розмірі 1 700 грн (за повторне порушення протягом року — 3 400 грн) за неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі.
Використовуйте шпаргалку уповноваженої особи замовника про адміністративну відповідальність та завжди пам’ятайте про підстави притягнення до адміністративної відповідальності.
Держаудитслужба на момент написання матеріалу проводить перевірку публічних закупівель, які були проведені / оголошені ще до початку введення воєнного стану. Очікуємо на висновки моніторингів щодо закупівель під час воєного стану. Залишайтеся з нами, відслідковуємо найсвіжішу інформацію саме для вас.
Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».