Звітуємо про закупівлі. Підсумки III кварталу 2017 року

Редакція
954
5 Вересня 2017
Звітуємо про закупівлі. Підсумки III кварталу 2017 року
954
5 Вересня 2017

Спливає III квартал 2017 року, тому, як завжди, редакція журналу у своїй щоквартальній рубриці нагадує замовникам, яку ж звітність необхідно подавати.

ЗВІТИ

Звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору  відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»

Частиною 1 статті 10 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про публічні закупівлі)передбачено, що замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору.

Звіт про виконання договору замовник повинен оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу (prozorro.gov.ua) протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Повідомлення про внесення змін до договору замовник повинен оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу (prozorro.gov.ua) протягом трьох днів з дня внесення змін.

Обидві форми затверджено наказом Мінекономрозвитку України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель».

З детальнішою інформацією з приводу складання та оприлюднення звіту про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору ви можете ознайомитись у випуску журналу № 1 (64) за січень 2017 року на стор. 31–34.

Звіт про укладені договори

Звіт про укладені договори — це документ, передбачений частиною 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Згідно з положеннями зазначеної статті, у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону про публічні закупівлі протягом одного дня з дня укладення договору.

З детальнішою інформацією щодо оприлюднення звіту про укладені договори ви можете ознайомитися у випусках журналу № 11 (62) за листопад 2016 року на стор. 15–18 та в журналі № 8 (71) за серпень 2017 року на стор. 37–40.

Звіт про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств

Відповідно до положень Господарського кодексу України суб’єкти господарювання, визначені в частині першій статті 75, частині другій статті 77, частині десятій статті 78 та частині п’ятій статті 79 Господарського кодексу України, у разі здійснення ними закупівель за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує межі, визначені частиною 1 статті 2 Закону, оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу, визначеного Законом (prozorro.gov.ua), звіт про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств та інформацію про зміну його істотних умов не пізніше ніж через сім днів з дня укладення договору про закупівлю або внесення змін до нього.

Детальніше щодо складання та розміщення звіту про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств на веб-порталі Уповноваженого органу (https://prozorro.gov.ua/) читайте у випуску журналу № 11 (62) за листопад 2016 року на стор. 8–14.

Звітуємо на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів за Законом України «Про відкритість використання публічних коштів»

Інформацію, яку оприлюднюють згідно із цим Законом, готують розпорядники та одержувачі коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів, органи Пенсійного фонду, підприємства, а також фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування та подають для оприлюднення на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів.

Зміст інформації про використання публічних коштів, що підлягає оприлюдненню, та строки її оприлюднення:

  • у разі використання коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів інформацію оприлюднюють щоквартально, не пізніше як за 35 календарних днів після закінчення звітного кварталу, тобто за 3-й квартал 2017 року — до 4 листопада 2017 року*;
  • у разі використання коштів підприємств, які ті отримали в результаті своєї господарської діяльності, інформацію оприлюднюють щорічно, не пізніше 31 січня року, наступного за звітним роком, тобто за 2017 рік — до 31 січня 2018 року;
  • у разі використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та коштів Пенсійного фонду інформацію оприлюднюють щоквартально, не пізніше як за 35 днів після закінчення звітного кварталу, тобто за 3-й квартал 2017 року — до 4 листопада 2017 року*.

Інформацію оприлюднюють на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів, який знаходиться за такою адресою в мережі Інтернет: http://e-data.gov.ua/.

Детальніше про форми звітів залежно від категорії суб’єкта подання інформації та предмета звітування читайте в журналі № 6 (57) за червень 2016 року на стор. 39–41. 

Звертаємо вашу увагу, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 10.07.2017 № 625 дослідна експлуатація (тестовий режим) Єдиного веб-порталу використання публічних коштів Є-Data продовжується протягом ІІІ та IV кварталів 2017 року [детальніше дивіться у випуску журналу № 8 (71) за серпень 2017 року на стор. 7].

Річні плани

Звітуємо за Законом України «Про доступ до публічної інформації»

З 13.06.2012 в Україні набрав чинності Закон України від 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації», який 2015 року було доповнено новою статтею 101 стосовно публічної інформації у формі відкритих даних. Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.

Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначені Кабінетом Міністрів України в однойменному положенні, затвердженому Постановою від 21.10.2015 № 835 (далі — Положення № 835). Пунктом 2 вказаної постанови розпорядників інформації, визначених Законом України «Про доступ до публічної інформації», зобов’язано забезпечити протягом шести місяців оприлюднення та подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно з Положенням № 835. А додатком до Положення № 835 визначено, що всі розпорядники публічної інформації зобов’язані оприлюднити у формі відкритих даних річні плани закупівель. Ця норма Положення № 835 є продовженням частини 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Строк оприлюднення річних планів відповідно до пункту 26 Положення № 835 — протягом 30 календарних днів. Тож щоразу після затвердження/внесення змін до річного плану закупівель у замовника-розпорядника публічної інформації є місяць, щоб оприлюднити його на власному веб-сайті.

Відповідно до пункту 4 Положення № 835 набори даних розпорядник інформації оприлюднює та регулярно оновлює не лише на своєму офіційному веб-сайті, а й на своїй веб-сторінці Єдиного державного веб-порталу відкритих даних,який знаходиться за такою адресою в мережі Інтернет: data.gov.ua. Відповідно до пункту 23 Положення № 835 усе оприлюднене (оновлене) на власному офіційному веб-сайті розпорядника протягом одного робочого дня підлягає оприлюдненню на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Також звертаємо увагу, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 867 затверджено Порядок ведення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних (далі — Порядок). Пункт 11 Порядку зобов’язує розпорядників інформації розміщувати на власних веб-сайтах посилання на Єдиний державний веб-портал відкритих даних. Інформуємо, що громадський моніторинг щодо стану виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» здійснює партнер data.gov.ua — аналітичний центр texty.org.ua.

З детальнішою інформацією щодо оприлюднення річного плану закупівель на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на власному веб-сайті ви можете ознайомитися у випуску журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 11–13 та у випуску журналу № 1 (64) за січень 2017 року на стор. 6.


* Зазначаємо, що 4 листопада 2017 року припадає на вихідний день, тому, згідно з частиною 5 статті 254 Цивільного кодексу України, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону в місці вчинення певної дії, то днем закінчення строку є перший за ним робочий день. Отже, крайній строк подання даної звітності до 6 листопада 2017 року. Радимо вам не затягувати та звітувати заздалегідь.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)