Зміна істотних умов договору про закупівлю: що треба знати сторонам такого договору

Тетяна Мішта
575
5 Квітня 2019
Зміна істотних умов договору про закупівлю: що треба знати сторонам такого договору
575
5 Квітня 2019

Дана стаття присвячена питанню, яке не втрачає актуальності ані для замовників, ані для учасників торгів, а саме зміни істотних умов закупівельних договорів.

Виходячи зі змісту Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), який встановлює засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади, договір про закупівлю укладають у письмовій формі відповідно до положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, зважаючи на особливості, визначені цим Законом, між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі. Він передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

Слід звернути увагу на те, що новелою цього Закону стала необхідність для замовника ще на етапі підготовки до проведення закупівель за конкурентними процедурами розробляти проект договору в складі тендерної документації з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

Зазначена вимога кореспондується зі статтею 36 цього Закону, яка встановлює чіткий та вичерпний перелік випадків, у яких може відбуватись зміна істотних умов договору про закупівлю.

Цією ж статтею встановлені також основні вимоги до договору про закупівлю та передбачено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника в разі застосування...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель