Зменшення ціни окремої партії в одному договорі. Заборонено чи дозволено?

Тетяна Мішта
358
26 Листопада 2019
Зменшення ціни окремої партії в одному договорі. Заборонено чи дозволено?
358
26 Листопада 2019

Питання читача

«Доброго дня! Прошу Вас надати відповідь на наступне питання:

 Чи відповідає п. 5 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» зменшення ціни в розрізі окремої партії товару в серпні 2019 р. визначеною договором без зменшення ціни інших партії? Казначейство відмовляється реєструвати таку додаткову угоду та вимагає здійснити зменшення ціни на всі інші партії на протязі вересня-грудня 2019 р.»

Відповідь експерта

Добрий день! Так для того, щоб розуміти логіку та правові підстави, чому так робити можна, слід згадати, що проект договору є складовою тендерної документації. Цей проект оприлюднений замовником ще на етапі оголошення тендеру та має містити випадки зміни істотних умов згідно статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), які будуть застосовуватись сторонами під час виконання договору та порядок зміни таких умов. Саме порядок зміни умов, який міститься у договорі, і є домовленістю двох сторін, замовника та постачальника, яка визначає механізм та підстави для укладання додаткових угод у тих випадках, що прямо дозволені статтею 36 Закону. При цьому стаття 36 Закону обмежень щодо порядку внесення змін стосовно окремих партій товару не містить, а визначає в цілому випадки дозволені до змін.

Пункт 5 частини 4 статті 36 Закону дозволяє зменшувати ціну без зміни обсягів, а як саме це відбуватиметься і на...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель