Щодо оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору

Редакція
38
9 Жовтня 2014
Щодо оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору
38
9 Жовтня 2014

Запитання

«Доброго дня! Допоможіть, будь ласка. За новим Законом України «Про здійснення державних закупівель» необхідно оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору. Чи стосується це договорів, які укладено до набрання чинності новим Законом? Дякую за допомогу!»

Відповідь

— Доброго дня! Рішенням Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа № 1-7/99 про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) встановлено, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплено в частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється зі втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Тобто в разі якщо договір про закупівлю був укладений до набрання чинності Законом України «Про здійснення державних закупівель» № 1197-VII, то він проводжує діяти на попередніх умовах, проте в разі внесення змін до такого договору у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 4, 5 та 8 частини п’ятої статті 40 цього Закону, та зважаючи на те, що такий правочин буде здійснено уже на момент чинності Закону № 1197-VII, замовник зобов’язаний протягом 3 робочих днів з дня внесення таких змін до договору подати для оприлюднення на веб-портал повідомлення про внесення змін до договору. З прикладом та порядком оформлення і оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору читайте в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 8 (35) за серпень 2014 року на сторінках 30–33.

Журнал за 2014 рік

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель