Щодо додатково виділених грошових коштів

Редакція
14
14 Липня 2014
Щодо додатково виділених грошових коштів
14
14 Липня 2014

Запитання

  • «Доброго дня! Бюджетній установі додатково виділено грошові кошти і збільшено ліміти на споживання комунальних послуг у 2014 році. Укладені договори на 2014 рік після проведення процедури закупівлі в 1-го виконавця ще будуть діяти орієнтовно до жовтня 2014 року. Якщо проведено переговори процедури закупівель у даний час, то настає необхідність укладання нових договорів. А як бути з коштами від попередніх договорів? Допоможіть, будь ласка, розібратись у даному питанні».

Відповідь

  • Доброго дня! Щодо поставленого вами питання: є два–три варіанти, якими ви можете скористатися, залежно від ваших обставин та взаємовідносин з постачальником комунальних послуг.

Перше: якщо суми коштів, яку вам додатково виділили на споживання комунальних послуг у 2014 році, вам вистачає для забезпечення такими послугами вашого підприємства в період, коли закінчиться орієнтовно вже чинний договір за проведеною процедурою (тобто з жовтня по кінець 2014 року), і якщо вона не перевищує 100 000 грн (без урахування податку на додану вартість), то ви можете укласти додатково договір на постачання товару за тим же кодом ДК 16-2010, за яким ви вже закупили товар за процедурою закупівлі в одного учасника й уклали чинний договір, при цьому не порушуючи вимоги ч. 1 ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII.

Друге: якщо така сума перевищує 100 000 грн (без урахування податку на додану вартість), то ви можете провести переговорну процедуру, розраховуючи, що строк дії наявного договору спливає в жовтні. Для безперебійного забезпечення постачання комунальних послуг вам необхідно укласти новий договір у жовтні. При цьому процедуру ви маєте провести, враховуючи строки, визначені для проведення переговорної процедури та укладення договору ст. 39 Закону, тобто орієнтовно 3–4 тижні.

Однак зауважимо, що оскільки для переговорної процедури кінцевий (граничний) термін укладення договору не визначено, то ви можете провести процедуру закупівлі з моменту наявності коштів та затвердження змін до річного плану, визначивши при цьому в оприлюдненні оголошення про закупівлю строк надання послуг — «протягом 2014 року» або «до 31 грудня 2014 року». Крім того, у випадку надлишкових коштів з додатково виділених ви можете використати їх у порядку норми ч. 6 ст. 40 Закону для продовження строку дії вже нового договору після його закінчення 31.12.2014 на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, оскільки видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.   І третє: якщо суми додатково виділених коштів вистачить для того, аби ви збільшили обсяги споживання комунальних послуг вже зараз, і їх вистачить до кінця 2014 року, то, не чекаючи кінця дії вже укладеного договору, доцільно провести нову закупівлю. Але при цьому даний договір має втрачати чинність, а вірніше — бути правомірно достроково розірваний у порядку, визначеному умовами договору і Закону за згодою сторін, з тих підстав, що істотні умови договору не можуть змінюватися у зв’язку зі зміною його суми в бік збільшення відповідно до положень ч. 5 ст. 40 Закону.

№ 7 (34) за липень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в липні 2014 року