Чи є виконання умов договору останнім етапом процедури закупівель?

Редакція
567
16 Липня 2014
Чи є виконання умов договору останнім етапом процедури закупівель?
567
16 Липня 2014
  • «Доброго дня! Комунальне підприємство з 2012 року є переможцем у відкритих торгах з реконструкції певного об’єкта. У серпні 2012 року укладено договір, згідно з яким термін виконання робіт — 2012–2014 роки за бюджетні кошти.

Підкажіть, чи є виконання умов договору останнім етапом процедури закупівель? Чи правильно трактують перевіряючі органи, що сторонам договору необхідно закінчити виконання зобов’язань, згідно з умовами вищевказаного договору, до 21 липня 2014 року (бо у зв’язку з новим Законом «Про здійснення державних закупівель» процедури, розпочаті згідно із законом про держзакупівлі, що втратив чинність, повинні бути завершені протягом 3 місяців з дня набуття чинності новим Законом)? Просимо (якщо це можливо) долучити роз’яснення Мінекономрозвитку України. Заздалегідь дякуємо за співпрацю!»

Відповідь

  • Доброго дня! Щодо вашого запитання надаємо таку відповідь: відповідно до Розділу XI Прикінцевих положень п. 3 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до набрання чинності цим Законом, завершуються відповідно до порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом, але не пізніше ніж у тримісячний термін. При цьому поняття «процедури закупівель» у розумінні даного нормативного акту — це одна з п’яти, передбачених ст. 12 Закону, процедур (відкриті торги, двоступеневі торги, запит цінових пропозицій, попередня кваліфікація учасників, переговорна процедура закупівлі), тобто законодавчо визначений алгоритм послідовних дій замовника з моменту оприлюднення інформації про закупівлю до оприлюднення інформації про її результати. Позитивним результатом проведених торгів є укладений договір (підписана угода), тоді як негативним (безрезультатним) є відміна торгів чи визнання їх такими, що не відбулися.   Тобто укладення договору є результатом процедури закупівлі, оскільки про це прямо зазначено і в нормі ст. 1 п. 4 Закону: договір про закупівлю — це договір, який укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі… Таким чином, у вашому випадку при наявності укладеного в серпні 2012 року договору за результатами закупівлі процес процедури закупівлі було завершено 2012 року за фактом визначення переможця, акцепту його пропозиції та підписання з ним договору. Після того, як ви уклали договір з переможцем торгів, норми Закону розповсюджуються на ваші правовідносини в частині, що стосується виконання договору.
№ 7 (34) за липень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в липні 2014 року

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО