“Учасник” в розумінні Закону України “Про здійснення державних закупівель”

Редакція
19
14 Квітня 2014
“Учасник” в розумінні Закону України “Про здійснення державних закупівель”
19
14 Квітня 2014

Запитання

  • «Доброго дня! Просимо надати роз’яснення терміну “учасник” в розумінні Закону України “Про здійснення державних закупівель”, оскільки управлінням отримано пропозицію конкурсних торгів 15.01.2014, розкриття пропозицій — 16.01.2014, але строк подання пропозицій було подовжено до 24.01.2014, конверт з пропозицією було повернуто підприємству. Чи вважається дане підприємство учасником та чи зобов’язаний замовник повідомляти йому про наступні внесені зміни до документації конкурсних торгів, беручи до уваги те, що заявки на отримання документації конкурсних торгів замовник не отримував? Заздалегідь вдячні за відповідь!»

Відповідь

  • Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про здійснення державних закупівель» № 2289-VI надання роз’яснень у сфері державних закупівель належить до функцій Уповноваженого органу. Тому по роз’яснення звертайтесь до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Щодо вашого питання також повідомляємо: відповідно до п. 33 ч.1 ст. 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» учасник процедури закупівлі (далі — учасник) — будь-яка фізична або юридична особа, яка підтвердила намір взяти участь у процедурі закупівлі шляхом подачі пропозиції конкурсних торгів або заявки на участь в електронному реверсивному аукціоні, або цінової пропозиції, або пропозиції на переговорах у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника.

Згідно з ч. 4 ст. 25 Закону, пропозиції конкурсних торгів залишаються дійсними протягом зазначеного в документації конкурсних торгів строку. Також, згідно з ч. 2 ст. 23 Закону, замовник має право з власної ініціативи чи за результатами запитів внести зміни до документації конкурсних торгів, продовживши строк подання та розкриття пропозицій конкурсних торгів не менш ніж на сім днів, та повідомити письмово протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про внесення зазначених змін усім особам, яким було видано документацію конкурсних торгів.

Отже, навіть у випадку перенесення строку подання і дати розкриття пропозицій пропозиція учасника залишається дійсною протягом зазначеного в документації строку.

Закон чітко вказує, що замовник у разі внесення змін у документацію має повідомити про це протягом одного дня з дня прийняття рішення всім особам, яким було видано документацію. Щодо обов’язку замовника повідомити іншим учасникам про перенесення торгів: такої вказівки Закон не містить.

Зверніть увагу на те, що Законом не передбачено повернення пропозиції конкурсних торгів учасникові з ініціативи замовника, а передбачено лише в разі отримання письмової заяви учасника про відкликання пропозиції конкурсних торгів.

№ 5 (31) за квітень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в квітні 2014 року