Щодо акцепту пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі

Редакція
18
16 Квітня 2014
Щодо акцепту пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі
18
16 Квітня 2014

Запитання

  • «Скажите, пожалуйста, нужно ли при акцепте закупки у одного участника уведомлять в течение одного рабочего дня победителя? Почему?»

Відповідь

  • Згідно з ч. 3 ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель», замовник акцептує пропозицію за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника в день визначення переможця. Повідомлення про акцепт пропозиції обов’язково безоплатно публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель. Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону, акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника) — прийняття замовником пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції, яку визнано найбільш економічно вигідною за результатами оцінки (за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника), та надання згоди на взяття зобов’язань на оплату предмета закупівлі або його частини (лота). Пропозиція конкурсних торгів або цінова пропозиція, пропозиція за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника вважається акцептованою, якщо замовником подано учасникові в установлений цим Законом строк письмове підтвердження про акцепт такої пропозиції.

Отже, згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель», ви маєте письмово повідомляти учасникові-переможцю процедури закупівлі в одного учасника про своє рішення. Але зверніть увагу на те, що строку, протягом якого замовник має повідомити учасникові про своє рішення, Законом не передбачено. Детальніше про повідомлення учасникам-переможцям торгів читайте у статті «Як комітетові з конкурсних торгів оформлювати документи, які не було затверджено Уповноваженим органом» у журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 12 (27) за грудень 2013 року на стор. 30–33.

№ 5 (31) за квітень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в квітні 2014 року