Щодо закупівлі теплової енергії в одного учасника

Редакція
30
12 Березня 2014
Щодо закупівлі теплової енергії в одного учасника
30
12 Березня 2014

Запитання

  • Бюджетна установа проводить процедуру закупівлі в одного учасника теплової енергії на очікувану вартість. Акцептували пропозицію. Після затвердження з 01.01.2014 р. (у бік зменшення) тарифу за 1 Гкал та в подальшому затвердження постійного кошторису на 2014 рік підрахували, що вищезазначена процедура не підпадає під дію закону про державні закупівлі (менша за 100 тис. грн). Що ми повинні робити далі? Може, укласти договір за акцептом і далі за процедурою, потім внести зміни додатковою угодою? А може, на якомусь етапі можна відмінити процедуру закупівлі та укласти прямий договір про закупівлю?

Відповідь

  • Згідно з ч. 5 ст. 40 Закону, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених у ч. 5 ст. 40 Закону. Отже, ви можете укласти договір на суму, запропоновану в пропозиції. Після укладення договору потрібно здійснити дії згідно з ч. 5 ст. 40 Закону, укласти додаткову угоду до договору.

Також ви можете відмінити торги, адже замовник може відмінити торги на будь-якому етапі проведення процедури закупівлі до моменту укладення договору. Після цього можете укласти прямий договір.

Детальніше про укладення додаткової угоди читайте у статті «І знову невідповідність між очікуваною вартістю й реальним фінансуванням» у журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 2 (29) за лютий 2014 року.

№ 3 (30) за березень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в березні 2014 року