Чи можливо продовжити дію договору в наступному році до повного виконання зобов’язань та чи повинна така умова бути передбачена в договорі?

Редакція
28
14 Березня 2014
Чи можливо продовжити дію договору в наступному році до повного виконання зобов’язань та чи повинна така умова бути передбачена в договорі?
28
14 Березня 2014

Запитання

Добрий день! Допоможіть, будь ласка, розібратися нам з такою ситуацією. У зв’язку з недофінансуванням у минулому році зобов’язання за договором не виконані. Чи можемо ми застосувати ст. 40 (пункт 5, підпункт 4) Закону України про держзакупівлі та продовжити дію договору в наступному році до повного виконання зобов’язань та чи повинна ця умова бути передбачена в договорі?

Відповідь

  • Відповідно до частини п’ятої статті 40 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених цією частиною статті 40 Закону. Відповідно до пункту 4 частини п’ятої статті 40 Закону істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків продовження строку дії договору та виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі форс-мажорних обставин, затримки фінансування витрат замовника за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі.

Згідно з роз’ясненням Уповноваженого органу, опублікованим у журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 2 (29) за лютий 2014 року, форма документального підтвердження об’єктивних обставин Законом не визначена, оскільки вона залежить саме від обставин, що спричинили продовження строку дії договору про закупівлю та виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг. Тому замовник самостійно визначає форму документального підтвердження таких обставин з дотриманням законодавства. Отже, ви можете продовжити дію договору, враховуючи п. 4 ч. 5 ст. 40 Закону.

Навіть якщо ваш договір не містить умови, передбаченої п. 4 ч. 5 ст. 40 Закону, то ви незалежно від цього можете керуватися нормами Закону.

Детальніше про укладення договорів читайте в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 2 (5) за лютий 2012 року на стор. 36, № 11 (14) за листопад 2012 року на стор. 21, № 11 (26) за листопад 2013 року на стор. 10.

№ 3 (30) за березень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в березні 2014 року