Чи є граничні терміни затвердження плану закупівель на рік

Редакція
27
18 Березня 2014
Чи є граничні терміни затвердження плану закупівель на рік
27
18 Березня 2014

Запитання

  • Подскажите, пожалуйста, будет ли нарушением то, что план закупок на 2014 год утвержден только в 2014 году (публикация в Интернете осуществлена в течение пяти рабочих дней)? Если будет нарушением, то какова ответственность, и есть ли вообще предельные сроки утверждения плана закупок на год (в течение всего года либо не позднее определенной даты)? Существуют ли требования, рекомендации, алгоритмы и т. п., касающиеся публикации плана закупок в сети Интернет? Спасибо!

Відповідь

  • Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель», закупівлі здійснюються відповідно до річного плану. Законодавство не містить норм щодо алгоритму, вимог або строку затвердження річного плану, але достеменно можна сказати, що річний план затверджується до початку проведення закупівлі, адже в роз’ясненні Уповноваженого органу № 3302-05/46114-06 від 27.12.2013 р. вказано, що частиною першою статті 4 Закону передбачена можливість внесення змін до річного плану закупівель. При цьому форма внесення змін до річного плану державних закупівель, періодичність і характер таких змін (зміна очікуваної вартості закупівлі, предмета закупівлі, терміну початку процедури закупівлі тощо) законодавством не визначені та не обмежені. Тому замовник може періодично вносити зміни до річного плану закупівель відповідно до наявного фінансування, потреби в товарах, роботах, послугах тощо, але в будь-якому випадку до здійснення відповідної закупівлі.

Отже, у разі якщо ви ще не розпочали процедури закупівлі, то порушень у ваших діях немає.

№ 3 (30) за березень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в березні 2014 року