Роз’яснення компетентного органу щодо визначення теплової енергії як товару чи послуги

Редакція
21
6 Січня 2014
Роз’яснення компетентного органу щодо визначення теплової енергії як товару чи послуги
21
6 Січня 2014

У час активізації проведення процедур закупівель в одного учасника актуальним питанням залишається визначення предмета закупівлі пари та гарячої води як товару чи послуги. У минулому номері журналу «Радник в сфері державних закупівель» [№ 12 (27) за грудень 2013 року] було розміщено статтю стосовно віднесення теплової енергії до товару чи до послуги. Її автор розглянув та проаналізував чинну нормативно-правову базу та наукову літературу в цілому. В результаті цього остаточного висновку щодо класифікації товару так і не було знайдено. Тож автор звернувся до розробників Державного класифікатора продукції та послуг 016:2010, згідно з яким замовники і визначають предмет закупівлі під час проведення процедур закупівель, з проханням пояснити, до якого угруповання відносити код ДК 016:2010–35.30.1 — пара та гаряча вода; постачання пари та гарячої води — до товарів чи послуг у розумінні Закону України «Про здійснення державних закупівель»? Згодом редакція отримала відповідь стосовно даного питання, з якою ви можете ознайомитися нижче.


ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
«НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ МЕТРОЛОГІЇ
ВИМІРЮВАЛЬНИХ І УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ»

(«ДП НДІ «СИСТЕМА»)

№ 19/2029 від 21.11.2013

«РДЗ»: Як під час проведення процедури закупівлі замовнику визначати теплову енергію (код ДК 016:2010–35.30.1 — пара та гаряча вода; постачання пари та гарячої води) — як товар чи як послугу, згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель» та Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженим наказом Міністерства економіки України № 921 від 26.07.2010?

НДІ «Система» розглянув Ваш лист № 15113 щодо визначення теплової енергії як товару чи послуги згідно з ДК 016:2010.

За ДК 016:2010 до угруповання 35.30.12 «Постачання пари та гарячої води трубопроводами» слід відносити послуги з теплопостачання, коли гарячу воду (пар) використовують як теплоносій для систем опалення. У цьому випадку споживається тепло, а не гаряча вода.

Коли споживач витрачає гарячу воду (пар), то це вже товар, і його слід відносити до угруповання 35.30.11 «Пара та гаряча вода».

З повагою, в. о. директора   

В. Паракуда


Ознайомившись із вищенаведеним листом компетентного органу в питанні розробки та ведення Державного класифікатора продукції та послуг 016:2010, виникло ще більше запитань. Адже так і не зрозуміло, як необхідно визначити код ДК 016:2010–35.30.1 — пара та гаряча вода; постачання пари та гарячої води — як товар чи як послугу? Тому що у відповіді розмежовано і товар, і послугу за шостим знаком класифікатора. Але ж згідно з Порядком визначення предмета закупівлі предмет закупівлі визначається замовником згідно з пунктами 23 і 30 частини першої статті 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» та на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010 за показником п’ятого знака (класифікаційне угруповання «категорія») із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.

Отже, при закупівлі тепла замовникові радимо з усією серйозністю підійти до питання визначення предмета закупівлі й ретельно дослідити, що саме буде закуповуватися. Ми ж у свою чергу можемо сказати замовникам, що при визначенні предмета закупівлі, згідно з Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженим наказом МЕУ № 921 від 26.07.2010, потрібно вказувати код ДК 016:2010–35.30.1 — пара та гаряча вода; постачання пари та гарячої води та в дужках конкретизувати, що саме (товар чи послугу) замовник збирається закуповувати. Також замовник може звернутися до учасника й на попередніх переговорах визначити, що саме надає даний учасник — товар чи послугу. І після цього прийняти комітетом з конкурсних торгів рішення.

№ 1 (28) за січень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в січні 2014 року