Чи правомірно вносити зміни в договір, а саме: змінити філію, на головну установу?

Редакція
18
13 Січня 2014
Чи правомірно вносити зміни в договір, а саме: змінити філію, на головну установу?
18
13 Січня 2014

Запитання

  • Наша установа провела тендер з одним учасником, який є місцевою філією київської організації. В усіх документах та в «Кабінеті Замовника» проходила саме філія, договір укладений теж з філією. Тепер філія хоче укласти додаткову угоду, якою має намір повністю замінити сторону, філію, на головну установу (як назву, так і адресу й рахунки). Підкажіть, будь ласка, чи правомірно вносити зазначені зміни в договір?

Відповідь

  • Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель», договір про закупівлю — договір, який укладається між замовником і учасником за результатами процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари за державні кошти.

Згідно з ч. 5 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель», умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі.

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім встановлених випадків.

Отже, заміни учасника-переможця після підписання договору Законом не передбачено.

№ 1 (28) за січень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в січні 2014 року