Чи потрібно вносити зміни до річного плану, зменшуючи очікувану вартість закупівлі, зважаючи на фактичні результати закупівлі, щоб сума договору відповідала сумі, вказаній у річному плані?

Редакція
280
16 Грудня 2017
Чи потрібно вносити зміни до річного плану, зменшуючи очікувану вартість закупівлі, зважаючи на фактичні результати закупівлі, щоб сума договору відповідала сумі, вказаній у річному плані?
280
16 Грудня 2017

Доброго дня! Допоможіть розібратись! Ми складаємо річний план закупівель і в паперовому, і в електронному вигляді. Зараз — кінець року. В оголошеннях про закупівлю протягом року ми включали очікувану вартість закупівлі, а договори про закупівлю укладали на меншу суму. Чи потрібно нам вносити зміни до річного плану, зменшуючи очікувану вартість закупівлі, зважаючи на фактичні результати закупівлі, щоб сума договору відповідала сумі, вказаній у річному плані? Дякую .

Добрий день! Відповідно до ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) закупівлю здійснюють відповідно до річного плану закупівель. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження. Хоча питання щодо корегування річного плану в Законі не врегульовано, однак не рекомендуємо вносити до річного плану закупівель будь-які корективи після оголошення процедури закупівлі. Про це, зокрема, зазначено в листі МЕРТУ (№ 3302-06/29640-06) від 14.09.2016. Детальніше із цим листом можна ознайомитися у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 41. У даному листі йдеться про те, що форма внесення змін до річного плану закупівель/додатка до річного плану, періодичність і характер таких змін (зміна очікуваної вартості закупівлі, предмета закупівлі, орієнтовного початку процедури закупівлі тощо) законодавством не визначені та не обмежені. Тож замовник може періодично вносити зміни до річного плану закупівель/додатка до річного плану відповідно до наявного фінансування, потреби в товарах, роботах, послугах тощо, до здійснення відповідної закупівлі. Отже, зміни замовникові необхідно вносити до річного плану тільки до початку проведення закупівлі, тобто до оприлюднення оголошення про проведення процедури. Після проведення закупівлі ніякі зміни до річного плану не потрібно вносити. Також звертаємо увагу, що у формі річного плану, затвердженій наказом МЕРТУ від 22.03.2016 № 490, зазначено, що замовник встановлює розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувану вартість предмета закупівлі. Таким чином, різниця між очікуваною вартістю закупівлі і сумою договору про закупівлю не є порушенням, а показує отриману економію коштів. Детальніше з рекомендаціями щодо планування закупівель можна ознайомитись у випуску журналу № 4 (67) за квітень 2017 року на стор. 34–37.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель