Так хто ж повинен оприлюднювати річний план закупівель у формі відкритих даних: замовники чи Уповноважений орган?

Редакція
192
19 Грудня 2017
Так хто ж повинен оприлюднювати річний план закупівель у формі відкритих даних: замовники чи Уповноважений орган?
192
19 Грудня 2017

Доброго дня! Питання стосується оприлюднення річного плану закупівель у форматі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації». Згідно з абз. 2 ч. 5 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», Уповноважений орган забезпечує оприлюднення інформації про закупівлі, зазначеної в частині першій цієї статті, у тому числі у формі відкритих даних. Так хто ж повинен оприлюднювати річний план закупівель у формі відкритих даних: замовники чи Уповноважений орган? Дякую

Добрий день! Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено обов’язок розміщувати в системі ProZorro річні плани та додатки до річних планів закупівель.

Разом із цим відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI ряд розпорядників інформації зобов’язані оприлюднювати і регулярно оновлювати річні плани закупівель на Єдиному веб-порталі відкритих даних, який знаходиться в мережі Інтернет за такою адресою: data.gov.ua, та на власних веб-сайтах. Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначені Кабінетом Міністрів України в однойменному положенні, затвердженому Постановою від 21.10.2015 № 835. Відповідно до додатка до даного Положення всі розпорядники публічної інформації зобов’язані оприлюднити у формі відкритих даних річні плани закупівель протягом 30 календарних днів з дня їх затвердження. Оприлюднення додатків до річних планів закупівель не передбачено.

Необхідно зазначити, що не всі замовники публічних закупівель є розпорядниками публічної інформації. І водночас не всі розпорядники публічної інформації є замовниками. Оприлюднювати річні плани на своїх офіційних веб-сайтах і на Єдиному веб-порталі відкритих даних (http://data.gov.ua) зобов’язані:

  1. суб’єкти владних повноважень — органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної республіки Крим, інші суб’єкти, що здійснюють управлінські функції відповідно до законодавства, рішення яких є обов’язковими для виконання. Дані суб’єкти оприлюднюють річний план повністю;
  2. особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб’єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг (тобто бюджетні установи, крім суб’єктів владних повноважень). Дані суб’єкти оприлюднюють річний план повністю повністю;
  3. юридичні особи, яких фінансують з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим (тобто одержувачі бюджетних коштів). Тож якщо організація/установа/підприємство потрапляють під дію Постанови КМУ № 835, то їм необхідно оприлюднити у формі відкритих даних річні плани закупівель.

Детальніше дане питання розглянуто у випуску журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 11–13.  

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель