Чи потрібно чекати 10 днів після відхилення останнього учасника?

Редакція
183
16 Жовтня 2017
Чи потрібно чекати 10 днів після відхилення останнього учасника?
183
16 Жовтня 2017

Добрий день! На участь у відкритих торгах пропозиції подали два учасники. Обидвох відхилили відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі — Закон) (через невідповідність умовам тендерної документації). Чи потрібно чекати 10 днів після відхилення останнього учасника (поки триває період прийому оскаржень щодо кваліфікації учасника і поки буде сформовано звіт) перед оголошенням нових відкритих торгів за цим предметом закупівлі? Дякую.

Добрий день! Згідно з ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник відміняє торги в разі відхилення всіх тендерних пропозицій згідно із цим Законом. Коли замовник відхиляє тендерні пропозиції всіх учасників, то система блокується та не дає змоги відмінити тендер одразу ж після відхилення всіх учасників. Закупівлю буде автоматично переведено в статус «Торги відмінено» після того, як завершиться період оскарження рішення замовника (10 календарних днів). У той же час, згідно з ч. 2 ст. 18 Закону, скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки пропозицій учасників, подають протягом 10 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, але до дня укладення договору про закупівлю.

Отже, якщо відбулося відхилення всіх учасників і не було опубліковано повідомлення про намір укласти договір, то учасник не має можливості (ні за Законом, ні технічної) для оскарження рішення замовника щодо відхилення всіх пропозицій і відміни процедури закупівлі. Для того щоб не чекати 10 календарних днів, рекомендуємо замовникам при прийнятті рішення про відхилення останньої тендерної пропозиції також прийняти рішення про відміну процедури на підставі абз. 7 ч. 1 ст. 31 Закону: відхилення всіх тендерних пропозицій згідно із цим Законом. Рішення про відхилення останньої пропозиції і рішення про відміну процедури закупівлі відображають в одному протоколі.

При відхиленні останньої тендерної пропозиції через електронний майданчик цей протокол замовник оприлюднює відповідно до регламенту роботи системи. Іншої нагоди оприлюднити рішення про відміну закупівлі замовник не матиме. Після оприлюднення рішення про відміну процедури замовник може розпочинати нову процедуру закупівлі.

З детальнішою інформацією щодо даного питання можна ознайомитись у випуску журналу № 1 (64) за січень 2017 року на стор. 11–12 та в цьому випуску журналу на стор. 27–31.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель