Питання щодо ПДВ

Редакція
214
25 Липня 2017
Питання щодо ПДВ
214
25 Липня 2017

Добрий день! Допоможіть, будь ласка, розібратися в такому питанні. Відкриті торги було оголошено з урахуванням ПДВ. Система електронних торгів обрала найкращу пропозицію. Це виявилась пропозиція учасника-ФОПа, пропозиція якого не враховує ПДВ (він є платником єдиного податку). Якщо до ціни пропозиції учасника-ФОПа додати ПДВ, то вона буде вищою за пропозицію наступного учасника. Кого визначати в даній ситуації переможцем? Дякую.

Добрий день! У такому випадку замовник повинен розглядати тендерну пропозицію учасника-ФОПа (пропозиція якого визначена електронною системою закупівель за результатами аукціону як найбільш економічно вигідна) на відповідність вимогам тендерної документації. Якщо тендерна пропозиція такого учасника відповідає умовам тендерної документації, то замовник визначає його переможцем.

Спроби застосовувати при розгляді тендерних пропозицій різний підхід до оцінки учасників, які є або не є платниками ПДВ, є дискримінаційними. Щодо цього наразі існує позиція Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, висловлена, наприклад, за результатами розгляду скарги за процедурою закупівлі № UA-2016-05-04-000047-с.а2 чи в рішенні АМКУ № 40-р/пк-пз від 10.06.2016. Детальніше з наведеною інформацією можна ознайомитись у випуску журналу № 11 (62) за листопад 2016 року на стор. 40 та у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 15–18. Крім того, звертаємо увагу, що, згідно з ч. 4 ст. 36 Закону, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця закупівлі. 

Таким чином, якщо замовник буде оцінювати учасників за різними критеріями, то це призведе до дискримінації учасників з різними статусами платника ПДВ. Учасник, чиї права будуть у такому випадку порушено, має право звертатися зі скаргою до Антимонопольного комітету України (порядок оскарження визначено у ст. 18 Закону).

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель