Щодо розміщення на веб-порталі ProZorro додатка до річного плану закупівель

Редакція
161
24 Квітня 2017
Щодо розміщення на веб-порталі ProZorro додатка до річного плану закупівель
161
24 Квітня 2017

Добрий день! Допоможіть розібратись з питанням щодо розміщення на веб-порталі ProZorro додатка до річного плану закупівель (стаття 4 Закону України «Про публічні закупівлі»). На балансі нашої установи 110 одиниць спецавтомобілів, які протягом року потребують заміни запасних частин. Наприклад, за кодом CPV за ДК 021:2015 34320000-6 «Механічні запасні частини, крім двигунів і частин двигунів» протягом року плануємо закупити запчастин на 120 тис. грн, але дану закупівлю здійснюватимемо кожного місяця відповідно до потреби в запчастинах, поломку яких передбачити неможливо. Формою річного плану закупівель передбачено обов’язкову графу для заповнення, а саме «Орієнтовний початок процедури закупівлі».
Як вносити таку інформацію: березень — 10 тис. грн, квітень — 10 тис. грн., травень — 10 тис. грн. і т. д.?
А якщо в квітні закупимо на 8 тис. грн із застосуванням ProZorro та на 5 тис. грн у результаті укладення прямих договорів, то «коригувати» план закупівель чи вносити нові рядки? Дякуєм».

Добрий день! Щодо питання № 1: згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) закупівлю здійснюють відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження. Ви маєте право як на початку року здійснити планування всіх закупівель та обсягів і відповідно скласти та затвердити річний план закупівель/додаток до річного плану закупівель, так і планувати закупівлі поступово — у міру потреби. У вашому випадку доцільно буде кожну закупівлю зазначати в додатку до річного плану окремою позицією, зважаючи на те, що вказану вами закупівлю ви проводитимете в різні періоди. Цей висновок ґрунтується на тому, що пунктом 8 форми річного плану закупівель/додатка до нього, затвердженої наказом МЕРТУ від 22.03.2016 № 490, передбачено зазначення орієнтовного початку проведення процедури закупівлі. Також доцільно відповідно до кожної позиції додатка до річного плану закупівель укладати окремий договір чи проводити конкурентний відбір у системі (допорогову закупівлю).

Щодо питання № 2: у листі МЕРТУ [вих. № 3302-06/29640-06 від 14.09.16, детальніше — у журналі № 10 (61), стор. 38–41] зазначено, що ч. 1 ст. 4 Закону передбачено можливість внесення змін до річного плану закупівель/додатка до річного плану. При цьому форма внесення змін до річного плану закупівель/додатка до річного плану, періодичність і характер таких змін (зміна очікуваної вартості закупівлі, предмета закупівлі, орієнтовного початку процедури закупівлі тощо) законодавством не визначені та не обмежені. Тому замовник може періодично вносити зміни до річного плану закупівель/додатка до річного плану відповідно до наявного фінансування, потреби в товарах, роботах, послугах тощо до здійснення відповідної закупівлі. Отже, прочитавши роз’яснення, можна дійти висновку, що зміни можливо вносити, але до початку відповідної закупівлі.

Також звертаємо вашу увагу, що на майданчиках при створенні додатка до річного плану закупівель поле «Тип процедури закупівлі» обирають зі списку, який пропонує електронна система. Так, у випадку укладення прямого договору, за умови, що вартісні межі предмета закупівлі не перевищують 50 тис. грн, доцільно при публікації додатка до річного плану закупівель обирати такий варіант: «Без застосування електронної системи закупівель». У випадку укладення прямого договору, за умови, що вартісні межі предмета закупівлі дорівнюють або перевищують 50 тис. грн, доцільно при публікації додатка до річного плану закупівель обирати варіант «Звіт про укладений договір». У випадку проведення допорогової закупівлі з використанням електронної системи закупівель з метою конкурентного відбору учасників доцільно при публікації додатка до річного плану закупівель обирати варіант «Допорогова закупівля». При цьому зазначаємо, що дане питання законодавчо не врегульовано. Замовник самостійно, виходячи зі змісту допорогової закупівлі, обирає конкретний тип процедури на «вашому» майданчику.

З детальнішою інформацією щодо зазначеного питання ви можете ознайомитися у цьому випуску журналу на стор. 34–37.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель