Чи обов’язково замовникові встановлювати хоча б один кваліфікаційний критерій?

Редакція
138
17 Квітня 2017
Чи обов’язково замовникові встановлювати хоча б один кваліфікаційний критерій?
138
17 Квітня 2017

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи обов’язково замовникові встановлювати хоча б один кваліфікаційний критерій (наприклад, наявність аналогічного договору) на закупівлю транспортного засобу? Якщо замовник не встановив даний критерій і процедура відкритих торгів вже відбулася, то чи є це суттєвим порушенням?

Добрий день! Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник вимагає від учасників подання документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Отже, замовник повинен визначити хоча б один кваліфікаційний критерій при проведенні процедури закупівлі.

Щодо суттєвості порушення: невизначення критерію є порушенням умов закупівель та Закону. Якщо ще не укладено договір, то можемо порекомендувати відмінити процедуру закупівлі та провести нову. Якщо ж договір уже укладено, то ви маєте право його розірвати за згоди іншого контрагента договору. У випадку непогодження контрагента ви маєте право розірвати цей договір у судовому порядку. Крім того, слід відзначити, що притягнення до відповідальності за порушення законодавства про закупівлі відбувається на підставі ст. 164-14 КУпАП, яка не передбачає відповідальність за невідповідність тендерної документації вимогам законодавства.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель