Щодо зміни ціни за одиницю товару

Редакція
360
26 Січня 2018
Щодо зміни ціни за одиницю товару
360
26 Січня 2018

«Доброго дня! Замовник 05.11.2017 за результатами відкритих торгів уклав договір на закупівлю дизельного пального. На момент укладення ціна на дизельне пальне за договором була нижчою за середню ціну на даний товар по регіону. Після укладення договору відбулось коливання ціни. У результаті цього станом на 10.12.2017 ціна на ринку збільшилась приблизно на 5 %. Чи можливо збільшити ціну за одиницю товару на 10 % за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі? І навіть якщо ціну одиниці товару за договором збільшити на 10 %, то остаточна ціна все одно буде нижчою від середньої ціни по регіону. Чи все ж тільки на 5 %? Дякую»

Добрий день! Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) істотні умови договору про закупівлю можуть змінюватися після його підписання в разі зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. Тобто для внесення змін необхідно підтвердити факт коливання ціни, яке може бути як у бік збільшення, так і в бік зменшення. При цьому способу такого підтвердження та переліку органів/установ/орга-нізацій, які можуть надати таке підтвердження, у Законі не передбачено. На практиці документи, що підтверджують факт коливання ціни, видають Держкомстат України, Торгово-промислова палата України (і її територіальні відділення), ДП «Укрпромзовнішекспертиза». І цей перелік не є вичерпним. Отримавши документальне підтвердження про коливання ціни, сторони договору про закупівлю можуть внести зміни до ціни за одиницю товару в межах цих коливань. Наприклад, зафіксовано факт коливання цін на ринку на товар, що є предметом закупівлі, у розмірі 5 %. Відповідно збільшити ціну одиниці товару можна на суму, що не перевищує 5 % від ціни на одиницю товару, визначеної в договорі.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель