Замовники запитують, ми — відповідаємо

Редакція
291
26 Липня 2018
Замовники запитують, ми — відповідаємо
291
26 Липня 2018

«Доброго дня! Ми плануємо взяти участь у відкритих торгах, але при вивченні умов тендерної документації у нас виникло запитання. Замовник вимагає від учасників закупівлі надати в довільній формі підтвердження відсутності підстав, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 17 Закону про публічні закупівлі. У той же час у ч. 3 цієї статті передбачено, що замовник не вимагає підтвердження за пунктами 1 і 7 частини 1 ст. 17. Підкажіть, будь ласка, потрібно чи ні надавати підтвердження відсутності підстав за пунктами 1 та 7? Дякую».

Добрий день! Відповідно до абзацу третього частини 3 статті 17 Закону замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої цієї статті. Звертаємо увагу, що ключовим тут є слово «документів». Натомість відповідно до абзацу першого частини 3 статті 17 Закону замовник у тендерній документації зазначає, що інформацію про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надають у довільній формі.

Таким чином, замовник має право вимагати від учасників подання інформації в довільній формі за всіма пунктами частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону. Окрім того, у Законі про публічні закупівлі чітко визначено, що тендерна пропозиція повинна відповідати умовам тендерної документації. В іншому випадкові замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію на підставі п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону. Тому слід подавати в складі тендерної пропозиції ті документи, які замовник вимагає в тендерній документації. Якщо в частині вимог щодо підтвердження відсутності підстав, передбачених частиною 1 статті 17 Закону про публічні закупівлі, замовник вимагає надати таке підтвердження без пунктів 1 та 7, то тоді про них у тендерній пропозиції зазначати не потрібно.

Якщо в тендерній документації вказано загалом частину 1 статті 17 Закону, без виключень, то учасникові необхідно надавати підтвердження відсутності підстав для відхилення його тендерної пропозиції також і щодо згаданих пунктів 1 та 7 частини 1 статті 17 Закону. Детальніше з даним питанням ви можете ознайомитися на стор. 11 даного випуску журналу [стаття «Свій до свого по-своєму, або Пов’язані особи у публічних закупівлях (частина 2)»].

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель