Щодо персональних даних

Редакція
1631
24 Липня 2018
Щодо персональних даних
1631
24 Липня 2018

«Доброго дня! У тендерній документації замовник вимагає надання в складі пропозиції документів, що містять персональні дані працівників учасника. Чи повинен замовник у цьому випадкові встановлювати в тендерній документації вимогу про надання згоди на обробку персональних даних працівників, персональні дані яких є у відкритому доступі для інших осіб через електронну систему публічних закупівель? Дякую».

Добрий день! Закон про публічні закупівлі не регулює даного питання, але ми рекомендуємо під час здійснення закупівель прописувати в умовах тендерної документації: факт подання тендерної пропозиції учасником — фізичною особою, у тому числі фізичною особою-підприємцем, яка є суб’єктом персональних даних, вважається безумовною згодою суб’єкта персональних даних щодо обробки її персональних даних у зв’язку з участю в процедурі закупівлі відповідно до абз. 4 ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI. В усіх інших випадках факт подання тендерної пропозиції учасником — юридичною особою, що є розпорядником персональних даних, вважається підтвердженням наявності в неї права на обробку персональних даних, а також надання такого права замовникові, як одержувачеві зазначених персональних даних від імені суб’єкта (володільця). Таким чином, відповідальним за неправомірне передавання замовникові персональних даних, а також їх оброблення, є виключно учасник процедури закупівлі, що подав тендерну пропозицію.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО