Питання стосується тлумачення положень п. 9. ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі»

Редакція
1469
23 Липня 2018
Питання стосується тлумачення положень п. 9. ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі»
1469
23 Липня 2018

«Доброго дня! Питання стосується тлумачення положень п. 9. ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: звіт про виконання договору оприлюднюють тільки за першою подією — закінченням строку дії договору. Чи можливо розглядати надання звіту за другою подією — після закінчення строку дії договору, тобто виконання договору? У нашому випадкові договір виконано не в повному обсязі 2017 року. Дякую».

Добрий день! Відповідно до ч. 7 ст. 180 ГК України строком дії господарського договору є час, впродовж якого існують господарські зобов’язання сторін, що виникли на основі цього договору. Аналогічне визначення містить ст. 631 ЦК України: строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов’язки відповідно до договору. Таким чином, навіть якщо строк, обумовлений у договорі, закінчився, сторони повинні виконувати взяті зобов’язання до їх повного виконання. Згідно з ч. 1. ст. 10 Закону про публічні закупівлі, звіт про виконання договору підлягає оприлюдненню протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання. При цьому Законом не передбачено, в якому випадку повинно бути здійснено оприлюднення — з настанням якої події чи її черговості. Так само Закон не містить обумовленість оприлюднення першою подією. Отже, замовник може оприлюднити звіт про виконаний договір на свій розсуд після настання однієї із подій: закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання. При цьому закінчення строку дії договору і виконання договору фактично відбудеться в один день, після настання якого необхідно оприлюднити відповідну інформацію протягом трьох днів. Детальніше про судову практику щодо даного питання читайте у випуску журналу № 12 (75) за грудень 2017 року на стор. 14–23.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)