Загальна сума закупівель перевищила 133 тис. євро, чи потрібно було проводити закупівлю відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону?

Редакція
1898
21 Серпня 2018
Загальна сума закупівель перевищила 133 тис. євро, чи потрібно було проводити закупівлю відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону?
1898
21 Серпня 2018

«Доброго дня! На початку року замовник провів одну «міжнародну» процедуру закупівлі товарів на суму 60 млн грн. У травні було оголошено другу процедуру на 60 млн грн, яка не відбулась у зв’язку з тим, що до оцінки було допущено менше двох тендерних пропозицій. Після цього замовник протягом двох місяців провів 10 процедур «звичайних» відкритих торгів того самого товару на суму по 3 млн грн при кожній закупівлі, тобто загальна сума складає понад 133 тис. євро. Чи було порушено Закон? Чи потрібно було проводити закупівлю відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону у зв’язку з тим, що загальна сума перевищила 133 тис. євро та відповідно до Закону замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону? Дякую».

Добрий день! Згідно з ч. 4 ст. 10 Закону про публічні закупівлі, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну для товарів і послуг — 133 тисячам євро, а для робіт — 5 150 тисячам євро, то замовник повинен провести так звану міжнародну процедуру. При цьому слід звернути увагу, що законодавець при проведенні «міжнародної» процедури вживає поняття «вартість закупівлі», а не «вартість предмета закупівлі». Також звертаємо увагу, що закупівлю здійснюють відповідно до річного плану. Тому в плані кожна закупівля повинна бути спланована окремо. Отже, замовник має право в разі потреби провести кілька так званих звичайних процедур відкритих торгів, і це не буде вважатися поділом предмета закупівлі з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування Закону про публічні закупівлі, оскільки замовник провів десять процедур відкритих торгів. Детальнішу інформацію можна отримати на стор. 41 журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 8 (71) за серпень 2017 року.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)