ЕЦП оформлений на фізичну особу

Редакція
1033
20 Серпня 2018
ЕЦП оформлений на фізичну особу
1033
20 Серпня 2018

«Доброго дня! Якщо секретар тендерного комітету має електронний цифровий підпис, оформлений на нього як на фізичну особу, то чи може він використовувати такий ЕЦП як секретар комітету? Або йому потрібно робити ЕЦП від юридичної особи замовника? Дякую».

Добрий день! Звертаємо увагу, що в Законі про публічні закупівлі дане питання не врегульовано. Відповідно до статті 6 Закону № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» для ідентифікації автора електронного документа може бути використаний електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Електронний цифровий підпис може бути використаний юридичними та фізичними особами для надання електронному документові юридичної сили. ЕЦП накладають за допомогою особистого ключа та перевіряють за допомогою відкритого ключа. У разі використання ЕЦП, оформленого на працівника, який діє від імені підприємства, такий підпис, окрім прізвища, імені, по батькові, містить також посаду співробітника, реквізити компанії, а також може містити обмеження на використання ЕЦП (наприклад, тільки для підписання певного виду документів).

Згідно з частиною 1 статті 11 Закону, для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). До функцій тендерного комітету (уповноваженої особи) замовника належить забезпечення складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом, забезпечення оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до цього Закону. Зважаючи на те, що секретар входить до складу тендерного комітету організації, в якому представляє інтереси організації, рекомендуємо отримувати ЕЦП від імені юридичної особи. Детальніше з питаннями щодо ЕЦП можна ознайомитися у випуску журналу № 2 (77) за лютий 2018 року на стор. 17–21 та у випуску журналу № 3 (78) за березень 2018 року на стор. 17–20.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО