ZAKUPKI FORUM – 2016: результати роботи і плани на майбутне

Ольга Терещенко
1027
4 Жовтня 2016
ZAKUPKI FORUM – 2016: результати роботи і плани на майбутне
1027
4 Жовтня 2016

Під гаслом «Електронні публічні закупівлі виходять на професійний рівень» 29 вересня в Києві пройшов III Всеукраїнський ZAKUPKI FORUM, який традиційно влаштовує один з офіційних учасників системи ProZorro торговельний майданчик Zakupki.Prom.ua.

Серед спікерів форуму фігурували як давно знайомі хедлайнери реформи електронних закупівель (заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, керівник Департаменту державних закупівель Мінекономрозвитку Олександр Стародубцев, координатор системи електронних закупівель ProZorro Христина Гуцалова), так і представники нових проектів (керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболєв, керівник проекту «Електронні банківські гарантії» Дмитро Мазенко та інші професіонали своєї справи), що відкривали секрети співпраці замовників, учасників та громадянського суспільства.

Один з перших виступів було присвячено новоствореному пілотному проекту ProZorro.Продажі. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна» підписали офіційний договір про взаємодію в пілотному проекті з продажу активів неплатоспроможних банків. Що це означає для українців? Це — виведення в електронну, прозору та відкриту площину продажів майна (активів) неплатоспроможних банків та банків, які ліквідують. У даній системі позмагатись за «скарби» банків зможуть як юридичні особи, так і громадяни.

Керівник Департаменту державних закупівель Мінекономрозвитку Олександр Стародубцев висвітлив напрямки розвитку системи електронних закупівель та наголосив на нових викликах для команди  ProZorro. Отже, найближчим часом заплановано створення центральних закупівельних організацій, які були так сміливо задекларовані в понятійному апараті статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» та поки не з’явились у реальності. Даний механізм покликаний зняти «пута закупівель» з дитячих садків, шкіл, лікарень та централізувати їх на рівні відповідних відомств. Даний механізм доволі успішно апробовано в країнах Європейського Союзу. Отже, сподіваємось, що в Україні відбудеться відчутна професіоналізація рівня закупівель. Олександр Стародубцев не оминув ще одного доволі проблемного питання — інтеграції відкритих реєстрів у системі електронних закупівель. За словами керівника Департаменту державних закупівель Мінекономрозвитку, наразі триває активна міжвідомча співпраця, щоб реєстри були інтегровані в системі, а деякі взагалі з’явились у відкритому доступі (а саме довідки з МВС). Безумовно, така перспектива значно полегшила б життя як замовникам, так і учасникам.

Питання, розглянуті на форумі, торкались багатьох сфер: запровадження примірних специфікацій, оскарження закупівель, формування тендерного забезпечення, аналітика закупівель за допомогою інструмента BI ProZorro та інших.

Одним з останніх виступив керівник торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua Микола Жандоров, який ознайомив загал з філософією ProZorro. Адже впровадження інноваційної системи закупівель — це не лише перенесення паперових процедур в електронну площину, а й зміна правил гри. Наприкінці форуму було відзначено учасників та замовників у десяти різних номінаціях за досягнуті успіхи та результати у сфері електронних закупівель.

Нетерпляче очікуємо на наступні масштабні заходи, за допомогою яких бізнес може усе більше отримувати цікавої, нової інформації про реформи у сфері публічних закупівель. Та висловлюємо подяку за організацію ІІІ Всеукраїнського форуму ZAKUPKI FORUM.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО