Вимоги до надання довідок переможцем: нюанси та практика АМКУ

Олег Ружинський
388
5 Липня 2019
Вимоги до надання довідок переможцем: нюанси та практика АМКУ
388
5 Липня 2019

Усі учасники процедури закупівлі, які подали тендерну пропозицію для участі в процедурі закупівлі (далі — закупівля), після проходження певних етапів закупівлі сподіваються набути статусу «переможець процедури закупівлі» і згодом отримати повідомлення про намір укласти договір. Проте на цьому етапі є певна кількість проблем, які виникають через банальну неуважність. Нерідко учасники акцентують увагу на підготовці документів, які необхідно подати в складі тендерної пропозиції, і забувають, що після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір їм потрібно буде надавати документи, які передбачені для переможця процедури закупівлі. Через це замовник змушений відхиляти пропозиції учасників, які відповідали всім вимогам тендерної документації, але не надали або частково надали документи переможця. Розглянемо детально помилки та порушення, яких припускаються переможці.

Законодавчі підстави

Ч. 3 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що:

  • замовник у тендерній документації зазначає, що інформацію про відсутність підстав, визначених у ч. 1 і ч. 2 цієї статті, надають у довільній формі. Спосіб документального підтвердження, згідно із законодавством, відсутності підстав, передбачених пп. 2, 3, 5, 6 і 8 ч. 1 і ч. 2 цієї статті, замовник визначає для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до...
Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)