Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
826
21 Квітня 2015
Ви запитуєте, ми відповідаємо
826
21 Квітня 2015

Добрий день. Допоможіть нам, будь ласка! Наше підприємство — держлісгосп. Ми провели відкриті торги на закупівлю послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом. 26.01.2015 року Міністерство інфраструктури України наказом № 13 підняло тарифи на послуги перевезення вантажів залізничним транспортом. Чи можемо ми збільшити суму договору відповідно до статті 40 частини 5 пункту 7 Закону (бо це тарифи, регульовані державою)? Дякую.

Доброго дня! Згідно з п. 7 ч. 5 ст. 40 Закону, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу інфляції; зміни курсу іноземної валюти в разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни залежно від зміни такого курсу; зміни біржових котирувань, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю. У зв’язку з тим, що зміни у вищезазначених випадках можуть відбуватися як у бік збільшення, так і в бік зменшення, ціна договору про закупівлю може змінюватися залежно від таких змін. Така позиція визначена в роз’ясненні Мінекономрозвитку № 3302-05/46114-06 від 27.12.2013. Даний пункт дає замовникові можливість правомірно внести зміни до договору, предметом якого є закупівля товару, роботи чи послуги, тарифи на які затверджуються відповідним державним органом чи органом місцевого самоврядування. Отже, в даному випадку ви маєте право правомірно вносити зміни.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)