Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
916
21 Квітня 2015
Ви запитуєте, ми відповідаємо
916
21 Квітня 2015

Доброго дня. Усередині лютого 2015 р. замовник надіслав запит не менше ніж трьом учасникам на закупівлю бензину автомобільного паливними картками та в день надсилання запиту оприлюднив його на веб-порталі Уповноваженого органу. Вартість палива підвищилась більш ніж на 40 відсотків протягом тижня. Розкриття цінових пропозицій — 10.03.2015 р. Виходячи із заявленого обсягу закупівлі, вартість цінових пропозицій унаслідок стрімкого подорожчання предмета закупівлі суттєво перевищуватиме суму в розмірі 300 тис. грн. Можливість внесення змін до Інструкції з підготування запиту чинним законодавством не передбачена (у частині зменшення обсягів закупівлі). Для відміни процедури запиту теж відсутні підстави, вичерпний перелік яких наведено у ст. 30 Закону. Акцепт замовником пропозиції учасника, вартість якої найімовірніше перевищуватиме 300 тис. грн, буде вважатись порушенням чинного законодавства у сфері державних закупівель. Чи існують варіанти укладення договору з переможцем процедури закупівлі в разі, якщо вартість предмета закупівлі все ж перевищуватиме встановлену статтею 35 Закону? Дякую.

Доброго дня! Згідно зі статтею 35 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон), замовник здійснює закупівлю шляхом застосування процедури запиту цінових пропозицій щодо товарів і послуг, для яких існує постійно діючий ринок, за умови, що їх вартість не перевищує 300 тисяч гривень.

Тобто замовник не має права акцептувати цінову пропозицію учасника, яка перевищує 300 тисяч гривень.

Та в разі якщо найбільш економічно вигідна пропозиція перевищує вищевказану суму, то замовник у разі обмеженості фінансування має право визнати торги такими, що не відбулися, на підставі абзацу 2 частини 1 статті 30 Закону, а саме в разі, якщо ціна найбільш вигідної пропозиції конкурсних торгів перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі. Також аналогічна ситуація розписана в нашому журналі № 1 (1) за жовтень 2011 року на стор. 7 (але зверніть увагу на те, що дану статтю було написано ще 2011 року — до внесення змін у Закон. Раніше процедура запиту цінових пропозицій проводилась до 200 тис. грн).

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО