Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
955
21 Липня 2015
Ви запитуєте, ми відповідаємо
955
21 Липня 2015

Щодо звітів про проведення процедур та роз’яснень.
Формою звіту, затвердженою наказом від 15.09.2014 № 1106, не передбачено підписів членів комітету, відповідно звіт підписує голова та секретар комітету. Також ні формою, ні інструкцією не передбачено будь-які затвердження.
Це ж стосується відповідей комітету на звернення учасників.
Існує ще й інше листування комітету. Наприклад, звернення по роз’яснення до учасників, звернення з приводу виправлення арифметичних помилок тощо.
Також передбачено форми, зокрема оголошення про результати, звіту про виконання договору. Чи потрібно документи, перелічені в пунктах 1, 2, 3, 4, затверджувати протоколом комітету? Чи передбачено це та яку норму буде порушено, якщо всі ці документи підписуватиме голова комітету, не затверджуючи протокольно? Дуже дякую за відповідь.

Доброго дня! Частина 4 ст. 11 Закону України про держзакупівлі закріплює повноваження комітету конкурсних торгів, одне з них — «забезпечення складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань державних закупівель, визначених Законом про держзакупівлі».

Рішення комітету з конкурсних торгів оформлюють протоколом, який підписують усі члени комітету, присутні на засіданні комітету з конкурсних торгів. Типове положення про комітет з конкурсних торгів (ІІІ розділ) розширює кількість покладених на комітет функцій, а саме в розрізі даного питання — забезпечення складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань державних закупівель, визначених Законом; оприлюднення інформації про здійснення закупівель відповідно до вимог Закону; ведення необхідної звітності щодо здійснення процедур закупівель відповідно до вимог законодавства.

Отже, у разі прийняття будь-яких рішень радимо вам оформлювати їх протоколом. Або в одному протоколі зазначати декілька рішень для спрощення роботи комітету.

Детальнішу інформацію щодо відповідальності та деяких особливостей роботи комітету з конкурсних торгів ви можете прочитати в журналі № 4 (43) за квітень 2015 року на стор. 20–23.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО