Що робити, якщо за результатами торгів на ProZorro в переможця виявилася не найнижча ціна в регіоні?

Редакція
190
29 Липня 2016
Що робити, якщо за результатами торгів на ProZorro в переможця виявилася не найнижча ціна в регіоні?
190
29 Липня 2016

З 01.04.2016 набрав чинності Закон України “Про публічні закупівлі” від 25.12.2015 № 922-VІІІ для замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Чи можемо ми заключити прямий договір до 1 млн грн, якщо фірма є виробником, шляхом порівняння цін виробників на даний предмет закупівлі (роботи, товари, послуги)? Що робити, якщо за результатами торгів на ProZorro в переможця виявилася не найнижча ціна в регіоні? Чи можемо ми укласти прямий договір з виробником (виконавцем робіт/надавачем послуг) та не укладати договір з переможцем торгів, якщо його ціна вища за ціну виробника (виконавця робіт/надавача послуг), який не брав участь у торгах ProZorro?

Доброго дня! Відповідно до абзацу 3 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» цей Закон застосовується до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт — 5 мільйонів гривень. Згідно з абзацом 3 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзаці третьому ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзаці третьому ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі».

Згідно з викладеними вами фактичними обставинами, ви не скористалися правом на укладення прямого договору з виробником, а оголосили допорогову закупівлю в системі електронних закупівель. Єдиним документом, який на сьогодні регулює порядок проведення допорогових закупівель, є Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35. Згідно з п. 9.2 Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35, встановлено, що виключними підставами дискваліфікації учасника є:

  1. пропозиція учасника, який запропонував найменшу ціну, не відповідає умовам закупівлі;
  2. учасник, який запропонував найменшу ціну, відмовився від підписання договору.

Отже, у разі якщо у вас наявні підстави для дискваліфікації учасника або причини для відміни процедури, то ви можете відмінити допорогову процедуру закупівлі в електронній системі закупівель, після чого укласти прямий договір з виробником товару (виконавцем робіт/ послуг) у разі, якщо сума закупівлі не перевищує сум, визначених абзацом 3 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», — з обов’язковим розміщенням у системі електронних закупівель звіту про укладений договір протягом одного дня з дня укладення договору.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель