Коли нам створювати наказом тендерний комітет?

Редакція
998
18 Липня 2016
Коли нам створювати наказом тендерний комітет?
998
18 Липня 2016

Доброго дня! З 01.08.2016 набирає чинності Закон України “Про публічні закупівлі”, згідно з яким необхідно створити тендерний комітет та призначити відповідальну особу за проведення допорогових закупівель. Працівники ідуть у щорічну відпустку з 01.07.2016 та повертаються 28.08.2016. Коли нам створювати наказом тендерний комітет? Заздалегідь вдячна за відповідь.

Доброго дня! Відповідно до пункту 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону про публічні закупівлі цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та набуває чинності:

  • з 1 квітня 2016 року — для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання;
  • з 1 серпня 2016 року — для всіх замовників;
  • із дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області» — для місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та військово-цивільних адміністрацій Донецької області (з 6 травня 2016 року. — Від редакції).

Отже, якщо ви належите до категорії замовників, для яких набуває чинності Закон про публічні закупівлі, то застосовувати його норми ви будете саме з 1 серпня 2016 року. Згідно з частиною 1 статті 11 Закону про публічні закупівлі, для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб).

Законодавчо замовники не мають обов’язку від моменту введення в дію для них Закону про публічні закупівлі одразу формувати тендерний комітет. Тобто коли в замовника виникає потреба провести процедуру закупівлі відповідно до Закону про публічні закупівлі, то він спочатку формує тендерний комітет, потім планує цю закупівлю та оголошує її через електронний майданчик в системі ProZorro. Детальніше читайте стосовно створення тендерного комітету у випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 5 (56) за травень 2016 року на стор. 40–47.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО