Щодо виконання Закону

Редакція
147
15 Липня 2016
Щодо виконання Закону
147
15 Липня 2016

Добрий день! Наше підприємство є “особливим” замовником, і тендер нам потрібно оголошувати та проводити в електронній системі закупівель, якщо предмет закупівлі товару чи послуги коштує 1 млн грн, а робіт — 5 млн грн і більше. Усі допорогові закупівлі ми не здійснюємо в електронному вигляді, оскільки це робити не обов’язково, а на розсуд замовника (так ми зрозуміли Закон України “Про публічні закупівлі”).

Ми лише в разі укладення договору на суму більше 50 тис. грн опубліковуємо звіт про укладений договір у системі електронних закупівель. Чи правильними є наші дії в такому випадку при виконанні Закону?

Доброго дня! Так, дійсно, згідно з абзацом 3 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон), даний Закон застосовують до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт — 5 мільйонів гривень.

Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 і 3 цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 і 3 цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону. У вашому ж випадку вартість предмета закупівлі, за якої застосування Закону є обов’язковим, становить для товарів, робіт і послуг 1 мільйон гривень, а робіт — 5 мільйонів гривень. Здійснення ж закупівлі товарів, робіт чи послуг, вартість яких є меншою за зазначену, можливе без застосування електронної системи закупівель. Але потрібно пам’ятати, що якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 і 3 цієї частини [у вашому випадку для товару (товарів), послуги (послуг) 1 мільйон гривень, а робіт — 5 мільйонів гривень], то замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель