Внесено зміни до Закону про держзакупівлі, пов’язані з проведенням АТО

Редакція
910
21 Січня 2015
Внесено зміни до Закону про держзакупівлі, пов’язані з проведенням АТО
910
21 Січня 2015

Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 № 1669-VII було доповнено статтю 5 Закону України «Про здійснення державних закупівель» частиною 4 такого змісту:

 4. Відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку окремі товари, роботи та послуги закуповуються виключно у суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють господарську діяльність на території проведення антитерористичної операції (далі — АТО) для відновлення інфраструктури міст після її завершення.

У нововведеній нормі Закону вказано посилання на перелік товарів, робіт та послуг, що має бути затверджений Кабінетом Міністрів України, проте наразі такий перелік ще не затверджений. Окрім цього, така норма буде застосовуватися для закупівель, що будуть здійснюватися з метою відновлення інфраструктури міст після завершення антитерористичної операції.

Відповідно до абзацу першого статті 1 цього Закону періодом проведення антитерористичної операції є час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності указом Президента України про завершення проведення АТО або військових дій на території України.

Отже, включена норма буде діяти після завершення АТО, що буде визначено відповідним указом Президента України.

З початком застосування нововведеної норми Закону буде відкрито можливість швидше відновити інфраструктуру міст, в яких проводилася АТО, силами суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО, та не допустити значного погіршення соціально-економічного становища осіб, які проживають у зоні проведення тимчасової АТО або переселилися з неї під час її проведення, зупинити явища суцільної кризи в господарському секторі та сприятиме стабілізації загальної ситуації в регіонах проведення АТО.  

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО