До введення в дію нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» готувалися всі без виключення, однак після введення його в дію, як показує практика, ще не всі замовники перейшли на нові правила роботи.
Так, найчастіше, при складенні тендерної документації, замовники допускаються помилок саме в частині складення вимог ст. 17 Закону, трактуючи норми старої редакції Закону, не враховуючи зміни.
В старій редакції Закону строк протягом якого переможець повинен був надати документи по статті 17 становив 5 днів, в новому ж Законі, відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону, такі документи переможець повинен надати замовнику у строк, що не перевищує 10 днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Також новою редакцією Закону передбачено, що переможець повинен надати документи замовнику шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель. Проте, замовники встановлюючи зазначену вимогу в тендерній документації керуються попередньою редакцією Закону. Розглянемо висновок моніторингу закупівлі № UA-2020-04-21-000911-c:
В порушення вимог пункту 2 частини другої статті 22 Закону у тендерній документації встановлено вимогу для переможця про надання замовнику в електронному вигляді через електронну систему закупівель та у вигляді паперових оригіналів або засвідчених копій згідно законодавства, особисто або через уповноваженого представника, або кур’єром – «особисто в руки», або поштою цінним листом документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону, що не відповідає вимогам частини третьої та шостої статті 17 Закону.
Учасники-переможці також будьте уважні, в частині 6 статті 17 Закону встановлено, що Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті.
Отже, будьте уважні, при підготовці до проведення процедури закупівлі, аби не наразити себе на небезпеку.
А щодо застосування вимог ст. 17 в спрощених закупівлях, читайте за посиланням
Наостанок бажаємо всім учасникам та замовникам успіху в вашій нелегкій праці. І, звісно, в цьому вам допоможе редакція журналу «Радник в сфері публічних закупівель» — наші професійні навчання, публікації, поради й консультації.
Узагальнену інформацію щодо ст. 17 нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» читайте на порталі RАDNUK.COM.UA у статтях: