Щодо зміни ціни за одиницю товару не більше ніж 10 відсотків

Редакція
161
23 Листопада 2017
Щодо зміни ціни за одиницю товару не більше ніж 10 відсотків
161
23 Листопада 2017

Добрий день! Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України “Про публічні закупівлі” зміна істотних умов договору можлива в разі зміни ціни за одиницю товару не більше ніж 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. Якщо у нас (як у постачальника) підстави для внесення таких змін до ціни за одиницю товару протягом року виникають 2-3 рази, то чи можливо вносити такі зміни більше ніж один раз? І яким чином розраховують такі зміни? Ціна за одиницю товару повинна враховуватися від ціни її останього підвищення чи від ціни товару, визначеної із самого початку в договорі? Дякую.

Добрий день! Відповідно до умов ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) істотні умови договору про закупівлю можуть змінюватися у випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

В Законі не встановлено обмеження щодо кількості змін, які можна вносити до істотних умов договору про закупівлю за цією підставою. При цьому, враховуючи вимоги ч. 1 ст. 653 Цивільного кодексу України, у разі зміни договору зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо.

Таким чином, у залежності від коливання ціни товару на ринку, сторони протягом дії договору про закупівлю можуть вносити зміни декілька разів в частині зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків.

З урахуванням усіх змін, внесених до договору, сукупність таких змін може перевищувати 10 відсотків від ціни за одиницю товару, визначеної сторонами на момент укладання договору про закупівлю (ціни за одиницю в першопочатковому договорі). Разом з цим, сторони договору мають зважати, що мова йде про зміну ціни саме за одиницю товару. Загальна вартість договору не може змінюватися у бік збільшення.

Детальніше дане питання розглядалось у випуску журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на стор 37-41.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель