Чи може виконавець підписати договір субпідряду з іншим субпідрядником?

Редакція
1151
26 Вересня 2018
Чи може виконавець підписати договір субпідряду з іншим субпідрядником?
1151
26 Вересня 2018

«Доброго дня! Після проведення процедури закупівлі заявлений у тендерній пропозиції субпідрядник відмовився виконувати свої зобов’язання. Чи може виконавець підписати договір субпідряду з іншим субпідрядником? Вартість робіт субпідрядника перевищує 20 % від загальної вартості закупівлі. Дякую».

Добрий день! Відповідно до вимог п. 17 ч. 2 ст. 22 Закону про публічні закупівлі в разі закупівлі робіт замовник розміщує в тендерній документації вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 % від вартості договору про закупівлю, а учасники виконують цю вимогу замовника.

При цьому Закон про публічні закупівлі не містить заборони щодо зміни під час виконання договору субпідрядника, про якого було зазначено в пропозиції, або залучення додаткових субпідрядників. У ст. 838 Цивільного кодексу України зазначено, що підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником — як замовник. Генеральний підрядник відповідає перед субпідрядником за невиконання або неналежне виконання замовником своїх обов’язків за договором підряду, а перед замовником — за порушення субпідрядником свого обов’язку. Замовник і субпідрядник не мають права пред’являти один одному вимоги, пов’язані з порушенням договорів, укладених кожним з них з генеральним підрядником, якщо інше не встановлено договором або законом. Таким чином, якщо це не суперечить умовам договору про закупівлю, то генпідрядник може замінити субпідрядника.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)