Щодо внесення змін до договору на закупівлю бензину, наприклад, на підставі п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону

Редакція
164
20 Грудня 2017
Щодо внесення змін до договору на закупівлю бензину, наприклад, на підставі п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону
164
20 Грудня 2017

Доброго дня! За результатами відкритих торгів ми стали переможцями і уклали договір на постачання бензину. Згідно з інформацією Торгово-промислової палати, ціна на бензин зросла на 20 відсотків. Чи можемо ми ініціювати перед замовником внесення змін до договору на закупівлю бензину, наприклад, на підставі п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону про публічні закупівлі? Дякую.

Добрий день! Згідно з частиною 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених частиною 4 статті 36 Закону. Згідно з пунктом 2 частини 4 статті 36 Закону, істотні умови договору про закупівлю можуть змінюватися у випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Отже, Законом для зміни ціни за одиницю товару встановлено обмеження — лише в розмірі 10 відсотків, і не більше. Таким чином, саме на підставі даного пункту змінити ціну одиниці товару більш ніж на10 відсотків неможливо. Крім цієї підстави, можна також розглянути інші випадки внесення змін до істотних умов договору, передбачені п. 7 ч. 4 статті 36 Закону: зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовують у договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Але звертаємо увагу, що для його застосування договір про закупівлю повинен містити відповідний порядок зміни ціни. Інакше цей пункт застосувати неможливо. Детальніше з питанням щодо внесення змін до істотних умов договору можна ознайомитись у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 35–37 та у випуску журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 36–41.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель