За яких умов можна збільшити суму договору з урахуванням індексу споживчих цін?

Редакція
148
20 Листопада 2017
За яких умов можна збільшити суму договору з урахуванням індексу споживчих цін?
148
20 Листопада 2017

Добрий день! Ми виграли тендер за процедурою відкритих торгів і уклали договір із замовником. Але на сьогодні ціна на товар, що постачають, підвищилась. За яких умов можна збільшити суму договору з урахуванням індексу споживчих цін? Дякую.

Добрий день! Згідно зі ст. 180 Господарського кодексу України, ціна договору належить до істотних умов договору. У ч. 4 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених ч. 4 ст. 36 Закону.

Зокрема, у п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону передбачено внесення змін до істотних умов договору у випадку зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Із цього випливає, що для можливості зміни суми договору про закупівлю на підставі зміни індексу споживчих цін у тексті договору про закупівлю потрібно передбачити порядок зміни ціни на цій підставі.

Якщо в договорі не передбачено відповідний порядок зміни ціни, то для його застосовування немає правових підстав. Слід також зазначити, що індекс споживчих цін розраховують органи державної статистики щодо окремих товарів та послуг, які входять до «споживчого кошика». Він має трохи більше 300 позицій. Якщо предмет закупівлі не входить до цього переліку, то для застосування такої підстави замовник також не має правових підстав.

Детальнішу інформацію щодо порядку зміни ціни можна прочитати у випуску журналу № 5 (56) за травень 2016 року на стор. 27–35 та у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 на стор. 35–37.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель