Щодо зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків

Редакція
210
28 Серпня 2017
Щодо зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків
210
28 Серпня 2017

«Добрий день! Між нами та замовником за результатами процедури відкритих торгів було укладено договір про закупівлю товару (меблі). У зв’язку зі зростанням цін на плити ДСП, з яких виготовляються меблі, є необхідність збільшити ціну за одиницю товару, керуючись п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (зміна ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків). Чи достатнім буде надання учасником довідки про середній рівень цін на плити ДСП, з яких виготовляються меблі, виданої Торгово-промисловою палатою України (ТПП України), для того щоб внести зміни в договір на підставі п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону та змінити ціну за одиницю товару? І чи необхідно в разі збільшення ціни за одиницю товару зменшувати обсяг закупівлі та укладати другу додаткову угоду на підставі п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону (зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника)? Дякую».

Добрий день! Внесення змін до істотних умов договору про закупівлю товару на підставі п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону про публічні закупівлі повинно бути обгрунтоване та документально підтверджене. Такий документ(ти) повинен підтверджувати факт коливання (підвищення) ринкової ціни саме на товар, який є предметом закупівлі.

При цьому внесення змін до договору у випадку зміни цін на складові товару, що є предметом закупівлі, Законом не передбачено. Таким чином, у випадку, про який ідеться в запитанні, для збільшення ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 % необхідно отримати  в Торгово-промисловій палаті України довідку, в якій буде підтверджено факт коливання ціни саме на меблі, які є предметом закупівлі. Крім ТПП України, відповідні довідки також може видавати, наприклад, ДП «Укрпромзовнішекспертиза» та інші організації.

При цьому в п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону визначено, що в результаті зміни ціни за одиницю товару в розмірі не більше ніж на 10 % не повинна збільшитись сума, визначена в договорі.

Таким чином, збільшуючи ціну за одиницю товару в розмірі не більше ніж на 10 %, одночасно пропорційно зменшується кількість товару. Відповідні зміни до договору про закупівлю вносять шляхом укладення додаткової угоди, в якій вказують нову ціну за одиницю товару та новий (зменшений) обсяг закупівлі такого товару.

Детальніше із цим питанням можна ознайомитись у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 35–37.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель