Чи має право замовник укласти договір за нижчою ціною?

Редакція
155
28 Серпня 2017
Чи має право замовник укласти договір за нижчою ціною?
155
28 Серпня 2017

Добрий день! Замовник провів процедуру відкритих торгів, за результатами якої нашу компанію визначено переможцем, нам було надіслано повідомлення про намір укласти договір. У період укладення договору між нами та замовником було досягнуто згоди щодо зниження ціни за договором. Чи має право замовник укласти договір за нижчою ціною, зазначеною в пропозиції переможця, якщо переможець і замовник досягли відповідної згоди? Дякую.

Добрий день! Згідно з ч. 4 ст. 36 Закону про публічні закупівлі, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури.

Таким чином, ви не можете укласти договір про закупівлю за ціною, що відрізняється від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону. Згідно зі ст. 180 Господарського кодексу України, ціна договору відноситься до істотних умов договору.

Виключний перелік підстав для внесення змін до істотних умов договору про закупівлю визначено в ч. 4 ст. 36 Закону.

Якщо сторони договору про закупівлю досягли згоди щодо зниження ціни договору, то вони можуть після укладення договору про закупівлю внести зміни до істотних умов договору про закупівлю шляхом укладення додаткової угоди, керуючись п. 5 ч. 4 ст. 36 Закону.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель