Щодо повторного завантаження тендерної пропозиції

Редакція
145
25 Серпня 2017
Щодо повторного завантаження тендерної пропозиції
145
25 Серпня 2017

Добрий день! Відповідно до тендерної документації учасник у складі пропозиції повинен подати скановану форму «Тендерна пропозиція» згідно з додатком, що містить інформацію про ціну пропозиції. Учасник, пропозиція якого була визначена найбільш економічно вигідною, повинен повторно завантажити дану тендерну пропозицію (а саме не пізніше наступного робочого дня після визначення тендерної пропозиції найбільш економічно вигідною), приведену у відповідність до запропонованої ціни за результатами аукціону.

Під час аукціону учасники не змінили цінову пропозицію (не знизили ціну). Однак учасник, пропозиція якого була визначена найбільш економічно вигідною, не завантажив повторно форму «Тендерна пропозиція» після аукціону. На даний час триває розгляд та кваліфікація пропозицій.

Чи має замовник підстави для відхилення пропозиції учасника, який повторно не завантажив форму «Тендерна пропозиція» (як таку, що не відповідає умовам тендерної документації)? Дякую.

Добрий день! Згідно з ч. 4 ст. 28 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон, Закон про публічні закупівлі), після оцінки пропозицій (аукціону) замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною.

Слід мати на увазі, що в розумінні Закону будь-які інші документи, які замовник вимагає від учасника надати після закінчення строку подання тендерної пропозиції, не є частиною тендерної пропозиції учасника. Виключний перелік підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника визначено в ст. 30 Закону, в якому підстава, описана в запитанні, відсутня.

Таким чином, незавантаження повторно учасником уточненої сканованої форми «Тендерна пропозиція» не може бути підставою для відхилення його тендерної пропозиції.

Натомість вимагати уточнену за результатами аукціону тендерну пропозицію можливо від переможця торгів.

Детальніше з наведеною інформацією можна ознайомитись у випуску журналу № 6 (69) за червень 2017 на стор. 25–29.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель