Щодо зміни найменування товару, одиниць виміру…

Редакція
1694
17 Жовтня 2018
Щодо зміни найменування товару, одиниць виміру…
1694
17 Жовтня 2018

«Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи має право учасник-переможець допорогової закупівлі ініціювати внесення змін до договору, зокрема щодо зміни найменування товару, одиниць виміру (посилаючись на те, що в нього відсутні в складському обліку саме таке найменування товару, одиниця натурального виміру, що він прописав та запропонував замовникові в комерційній пропозиції)? Наразі ми зіткнулися саме з такою ситуацією, проте не хочемо втрачати контракт. Дякую».

Добрий день. Зверніть увагу, що укладення та виконання договорів, які укладають за результатами допорогової закупівлі, Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) не регулює. Договірні відносини між замовником та учасником-переможцем при здійсненні допорогової закупівлі регулюють норми Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, а також умови договору, який був укладений за результатами даної закупівлі. Отже, сторони приймають рішення щодо можливості внесення змін до такого договору, виходячи з його умов та порядку внесення змін в умови договору, а також з огляду на те, чи не суперечать такі зміни вимогам чинного законодавства України та умовам попередньо проведеної замовником допорогової закупівлі, у результаті якої ви отримали такий контракт. Якщо зазначені вище застереження не забороняють внесення таких змін, то сторони теоретично можуть внести зміни до предмета договору, замінивши його на аналогічний за своїми технічними характеристиками та призначенням товар. Ініціювати внесення змін до договору може будь-яка із зацікавлених у цьому сторін. Звертаємо увагу, що, беручи до уваги положення статті 188 Господарського кодексу України, контрагент (замовник чи виконавець) не зобов’язаний погоджуватись із пропозицією щодо внесення змін до договору і вимагати виконання чинного договору або запропонувати його розірвання.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)