Новини, журнал за травень 2019

Редакція
1445
6 Травня 2019
Новини, журнал за травень 2019
1445
6 Травня 2019

У ProZorro запрацював онлайн-магазин для державних замовників

Cистема ProZorro 25 квітня представила пілотний проект з е-каталогів. Новий інструмент дасть можливість закуповувати невеликі партії типових товарів, як у звичайному інтернет-магазині.

Е-каталоги — масштабний доробок у cистемі. Він буде схожий на закупівлі через Amazon, коли замовник переглядатиме цінові пропозиції та обиратиме товар, який йому найбільше підходить, а постачальник його надсилатиме. Звіт за результатами закупівлі сформує сама система. Запровадження першого державного онлайн-магазину стало можливим завдяки підтримці проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Державним замовникам потрібно буде обрати товар та замовити його. Бізнес зекономить час та ресурси для участі в тендерах: достатньо буде пройти кваліфікацію товару, потрапити в каталог та чекати на замовлення. Електронні каталоги поширюватимуться тільки на допорогові закупівлі (до 200 тисяч гривень).

У пілотному режимі закуповуватимуть найпопулярніші серед державних замовників товари: папір, товари для друку, комп’ютерне обладнання, фармацевтичну продукцію. За закупівлі фармпродукції відповідатиме державне підприємство «Медичні закупівлі України». Рештою закупівель займатиметься державна установа «Професійні закупівлі».

«Каталоги впроваджують поступово для того, щоб ми могли отримати зворотний зв’язок від замовників і бізнесу та вдосконалити інструмент перед масштабуванням на всю Україну. Ми маємо пересвідчитися в тому, як працюють е-каталоги в реальних умовах», — розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

«Запровадження е-каталогів — ще один крок до ефективних та прозорих закупівель. Це своєрідний Amazon для державних закупівель. Ліки, шприци, бинти та інші медичні вироби та ліки можна буде замовити онлайн — за адекватною ціною, перевіреною якістю та з мінімальним адміністративним навантаженням. Пілотний проект допоможе вивчити ринок і потреби медзакладів і, зрештою, врегулювати цей елемент закупівель», — зазначила д-р Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України.

У межах пілотного проекту поставки відбуватимуться лише для київських замовників. Після тестування та аналізу роботи нового інструменту каталоги будуть доопрацьовані, а перелік товарів та географія замовників — розширені.

«Наші експерти разом з партнерами дослідили досвід провідних країн, які мають подібний функціонал, зокрема Великої Британії, Португалії, Австрії, Данії, Італії. Для всієї сфери публічних закупівель запуск е-каталогів — це величезний крок, який робить закупівлі ще більш прозорими, простішими для замовників і бізнесу, у тому числі у сфері охорони здоров’я, та виводить закупівлі на новий рівень ефективності», — зазначив керівник проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» Петро Матіяшек.

Окрім зручності та простоти закупівель, новий інструмент також допоможе підвищити ефективність допорогових торгів у результаті конкуренції між постачальниками в кожній із категорій товарів.

Інформація для довідки

Проект USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» фінансує Уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряд Великої Британії через UK aid і підтримує Уряд України в реалізації видимих та успішних реформ у державному управлінні та послугах для значного зменшення та викорінення корупції. Проект TAPAS сприяє реформам електронного урядування в рамках трьох компонентів: забезпечення широкомасштабного використання електронних публічних закупівель; підтримка ефективних програм відкритих даних по всій Україні; створення дієвих електронних сервісів для боротьби з корупцією. Проект виконує фонд «Євразія», розташований у США, що є міжнародною організацією з розвитку, яка сприяє ефективному управлінню та розвитку громадянського суспільства. Більше про проект: http://tapas.org.ua/

З Інструкцією з використання e-каталогу Prozorro-market можна ознайомитися у цьому випуску журналу на стор. 32–33.

Про те, що таке e-каталоги та як стати постачальником e-каталогу, читайте у статті «E-каталоги — нові маркетплейси публічних закупівель» — випуск журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 4 (91) за квітень 2019 року, стор. 28–32.

За матеріалами офіційного веб-сайту ProZorro

ПриватБанк спрощує умови отримання тендерних гарантій

ПриватБанк спростив умови за тендерними гарантіями без забезпечення для участі в закупівлях ProZorro. Тепер клієнт сплачуватиме єдину комісію залежно від суми гарантії на момент її оформлення. Про це йдеться в прес-релізі ПриватБанку, про що повідомляє Укрінформ.

За матеріалами офіційного веб-сайту DoZorro

МЕРТУ оприлюднило листа щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило лист № 3304-04/13647-06 від 01.04.2019 «Щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель». У листі, зокрема, йдеться про:

  • настанови щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель;
  • огляд практик ЄС стосовно кодексів поведінки щодо публічних закупівель Проекту ЄС;
  • підтримку реалізації Стратегії реформування публічних закупівель/Дорожньої карти для гармонізації в Україні.

За матеріалами офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку

МОЗ України сформувало експертні групи, які займатимуться супроводом державних закупівель

Формування нових експертних груп відбулось у зв’язку зі зміною підходів до організації державних закупівель. Міністерство оптимізувало супровід закупівельного процесу завдяки переформатуванню робочих груп, які залучають до роботи Постійної робочої групи з питань профільного супроводу державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів.

Головною новацією стало об’єднання груп експертів та груп технічного супроводу. Відтепер експерти (лікарі або інші фахівці) працюватимуть разом з категорійними менеджерами ДП «Медичні закупівлі України», співробітниками МОЗ України та представниками інститутів громадянського суспільства.

Це дасть можливість поєднати клінічну експертизу, знання ринку медичних товарів і потреби пацієнтів при формуванні рекомендацій для МОЗ України. Завдяки оптимізації кількість таких груп скоротилася із 80 до 29. Це зменшить адміністративне навантаження з координації експертних груп та консолідує наукову й економічну експертизи під час здійснення державних закупівель. Такі новації покликані прискорити процес формування технічних завдань, а також супроводу державних закупівель.

За матеріалами офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України

З’явився експорт звітних форм з АС «Є-Звітність» на веб-портал «E-data»

Державна казначейська служба України 23 квітня цього року повідомила на своєму офіційному веб-сайті про реалізацію додаткових функціональних можливостей АС «Є-Звітність», а саме експорт звітних форм (у відповідній структурі) для подальшої публікації на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів (spending.gov.ua).

У розділі «Бюджетна звітність» (функція «Звітність») створено звіт № 79 «Вивантаження на єдиний веб-портал». Також Держказначейство України розробило інструктивний матеріал щодо формування такої звітності.

За матеріалами офіційного веб-сайту Державної казначейської служби України

Уряд схвалив постанову, яка прискорить перегляд застарілих будівельних норм у промисловості й транспорті

Уряд 3 квітня 2019 року схвалив Постанову «Про внесення змін до Переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві». Її впровадження дасть можливість упорядкувати, систематизувати і прискорити перегляд застарілих галузевих норм у будівництві — будівельних норм і правил (СНіПів), які стосуються проектування виробничих об’єктів у різних галузях, зокрема промисловості й транспортній інфраструктурі.

Проект постанови розроблено в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.Ці зміни допоможуть упорядкувати й систематизувати роботу з перегляду таких застарілих галузевих будівельних норм, як СНіП. Це своєю чергою сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості промислового будівництва в Україні.

За матеріалами офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО