Система публічних закупівель ProZorro: досягнення, поточні завдання та плани

Анастасія Скок
367
9 Жовтня 2019
Система публічних закупівель ProZorro: досягнення, поточні завдання та плани
367
9 Жовтня 2019

Прозорість системи ProZorro полягає не лише у відкритих даних щодо закупівель держав-них установ, а й у тому, що всі плани розвитку сервісу є надбанням суспільства. Пропону-ємо разом підбити підсумки та оцінити перспективи роботи над удосконаленням системи публічних закупівель в Україні.

Що вже готово

Варто почати з переліку найбільш значущих нововведень, які було здійснено за час існування системи. Інтеграція з Єдиним державним реєстром. одним з перших у системі ProZorro реалізовано функціонал автоматичної перевірки даних замовника за Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Нова процедура закупівель за енергосервісним договором. У системі створено окрему процедуру для закупівель енергосервісних компаній. організаторами процедури можуть стати будь-які державні установи, на балансі яких є приміщення, які потребують опалення та інших видів енергії.

Закупівлі із зовнішнім фінансуванням. Реалізовано додатковий функціонал — процедуру закупівель з фінансуванням третьою стороною (скажімо, Світовим банком). Це допоможе окремо відслідковувати тендери, організовані коштом організацій донорів.

Інтеграція з реєстром лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я. Налагоджено автоматичне оновлення переліку офіційно зареєстрованих лікарських засобів. Жорстка прив’язка предмета закупівель до цього реєстру допоможе подолати маніпуляції та збільшити ефективність закупівель ліків. Також з нововведень — інтеграція ProZorro з реєстром НК 024:2019 «Класифікатор ме дичних виробів», затверджений наказом Мінекономрозвитку від 05.12.2019 № 159.

Кабінет для...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)