Щодо встановлення вимоги про досвід експлуатації обладнання

Юрій Шаповал
265
10 Листопада 2017
Щодо встановлення вимоги про досвід експлуатації обладнання
265
10 Листопада 2017

Рішення № 6141-р/пк-пз від 05.09.2017.
Оголошення № UA-2017-07-25-000554-с

Зміст порушення

Скаржник повідомляє, що пункт 2 додатка А «Технічні характеристики Документації», вимагає: «Повинен бути позитивний досвід експлуатації системи не менше 3 років на залізницях України».

Скаржник зазначає, що його продукцію розроблено та виготовлено за новими технологіями. Креслення, за якими виготовляють продукцію, було розроблене та узгоджене структурним підрозділом філії науково-дослідного і конструкторсько-технологічного інституту ПАТ «Укрзалізниця» 2017 року. Тобто проектна документація, за якою виготовляють та виготовлятимуть продукцію, пройшла перевірку та була погоджена з підрозділом ПAT «Укрзалізниця».

Скаржник виробництво ЕЧТ освоїв лише 2017 року та отримав погодження. Скаржник вважає умову щодо досвіду трирічної експлуатації дискримінаційною, яка штучно звужує конкуренцію на торгах.

Правові позиції органу оскарження

Замовник не обґрунтував необхідності встановлення в документації вищевказаної вимоги саме в наведеній редакції. З огляду на сказане, взяти участь у процедурі закупівлі зможуть лише ті учасники, які мають позитивний досвід експлуатації системи не менше 3 років на залізницях України, що є дискримінацією інших суб’єктів господарювання, у тому числі скаржника.

Дії замовника щодо встановлення наведеної вище умови в документації порушують один з принципів здійснення закупівель — недискримінацію учасників (у тому числі скаржника) та вимоги частини четвертої статті 22 Закону**,згідно з якою тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Зважаючи на наведене вище та інформацію, отриману на засіданні Колегії, Колегія встановила, що замовник вчинив порушення, які можуть бути усунені в результаті зобов’язання замовника внести зміни до тендерної документації в цій частині.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель