Щодо встановлення досвіду роботи працівників учасника

Юрій Шаповал
251
14 Листопада 2017
Щодо встановлення досвіду роботи працівників учасника
251
14 Листопада 2017
Рішення № 4574-р/пк-пз від 11.07.2017.
Оголошення № UA-2017-05-26-001582-b

Зміст порушення

Скаржник зазначає, що, згідно з пунктом 5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» документації, учасник для підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації, що мають необхідні знання та досвід, повинні надати у складі тендерної пропозиції довідку про наявність достатньої кількості працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, завірену власним підписом та печаткою учасника. У довідці необхідно зазначити таку інформацію: П. І. Б., посаду працівників, досвід супроводу та виконання поставок вугілля кам’яного, персональний ідентифікаційний номер платника податків найманого працівника. Досвід роботи у сфері реалізації товару, що складає предмет закупівлі, кожного працівника, згідно з довідкою, повинен бути не менше трьох років. Скаржник стверджує, що, встановивши в документації вищезазначену вимогу, замовник обмежив коло учасників тільки тими учасниками, які мають працівників з досвідом роботи у сфері реалізації товару не менше трьох років. З огляду на викладене, на думку скаржника, замовник порушив такий принцип закупівель, як недискримінація учасників. Підприємство скаржника створено 14.11.2014, має досвід роботи, однак досвід роботи працівників у сфері реалізації товару складає менше трьох років

Правові позиції органу оскарження

Участь у процедурі закупівлі зможуть взяти лише суб’єкти господарювання, які мають найманих працівників з досвідом реалізації товару — не менше трьох років, що є дискримінаційним щодо інших учасників процедури закупівлі, у тому числі скаржника. Такі дії порушують принципи здійснення закупівель, передбачені статтею 3 Закону, зокрема недискримінації учасників. З огляду на вищевикладене, у тому числі пояснення замовника, замовник повинен внести зміни до документації в цій частині.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель